סקודה, טאטא הודיעו על כשלון שיחות לשיתוף פעולה

  • קבוצת פולקסווגן נחלה כשלון נוסף בניסיונה לחדור לחצי האי ההודי.
  • השיחות שנערכו מאז מרץ האחרון הסתיימו ללא חוזה אחרי שלא נמצאו מספיק סינרגיות בשיתוף הפעולה.
  • הקבוצות עשויות לשקול שיתוף פעולה בעתיד.

אוטוניוז, 11.08.2017 – סקודה, מותג המכוניות הצ’כי שבבעלות קבוצת פולקסווגן, וטאטא ההודית הפסיקו את המו”מ על שיתוף הפעולה ביניהן. בהודעה של סקודה נמסר שבמו”מ שנערך בשבועות ובחודשים האחרונים לא הצליחו שני הצדדים למוצא מספיק סינרגיות שיצדיקו שיתוף פעולה אסטרטגיה כעת, אולם לא פסלו אפשרות לשיתוף פעולה בעתיד.

סקודה, שנבחרה ע”י קבוצת פולקסווגן לייצגה במו”מ עם טאטה, הודיעה במרץ השנה על חתימה על מזכר הבנות בין שתי יצרניות הרכב לניהול המו”מ מתוך כוונה להגיע לשיתוף פעולה אסטרטגי.

עבור פולקסווגן, קבוצת הרכב השניה בגודלה בעולם במכירות, זהו עוד כשלון בניסיונה לחדור להודו, שוק מתעורר שנחשב לאחד השווקים בעלי פוטנציאל גידול גבוה בשנים הקרובות.

ב-2009 רכשה פולקסווגן 19.9% ממניות סוזוקי, קבוצת הרכב הגדולה בחצי האי ההודי במטרה להשיג דריסת רגל באזור זה של העולם. אולם השילוב בין שתי הקבוצות התמוטט בתוך פחות משנתיים ועוד ארבע שנים נמשך המו”מ לפירוק השותפות. סוזוקי נכנסה בשנה שעברה למעל ההשפעה של טויוטה.

הפעם הניסיון של פולקסווגן לחדור לשוק ההודי נכשל עוד בשלב מוקדם ולפי ההודעה, ללא הטעם הרע שנותר מהאפיזודה הארוכה עם סוזוקי.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!