סמסונג SDI תקים מפעל מצברים למכוניות חשמליות בהונגריה

פועלת באחד ממפעלי סמסונג SDI נמ
פועלת באחד ממפעלי סמסונג SDI מציגה מודולים של מצברי ליתיום יון (סמסונג SDI)

אוטוניוז, 31.08.2016 – חברת Samsung SDI הודיעה על התחלת הקמת מפעל מצברים למכוניות חשמליות בהונגריה. זה יהיה מפעלה השלישי של החברה בתחום זה, בעקבות שניים שפועלים האחד בדרום קוריאה והשני בסין. בהקמת המפעל תשקיע החברה כ-360 מ' ד'  והוא אמור להתחיל לפעול במהלך החצי השני של 2018. היקף הייצור במפעל יהיה נמוך יחסית, כ-50,000 מכוניות בשנה.

המפעל יבנה בעיירה המרוחקת 25 ק"מ מבוקרשט, על שטח של כ-33 דונם ובמתקן שקודם לכן יוצרו בו מסכים. מסיבות אלה סמסונג SDI מדווחת שהמפעל יוכל להיות רווחי במהירות, בזכות קיצור משך ההקמה וחסכון בעליות הקמה ובתשתית חיונית.

מהודעת סמסונג SDI לא ברור אם במפעל ייוצרו גם תאים חשמליים מהם מורכבים המצברים, אבל אופציה לכך תהיה קיימת ובמפעל ניתן יהיה להקים "מערכת ייצור משולבת החל מתאי מצברים ועד לחבילות [מצברים מוכנים], ויצירת סינרגיה עם SDIBS (מפעל מצברים של החברה באוסטריה) שבו מייצרים מצברים ונרכש ע"י SDI בשנה שעברה." SDI  רכשה בפברואר 2015 את מפעל הרכבת המצברים של מגנה אינטרנשיונל.

המפעל המתוכנן בהונגריה (סמסונג SDI)
המפעל המתוכנן בהונגריה (סמסונג SDI)

קדמה ל-SDI חברת LG Chem המתכננת הקמת מפעל מצברים לכלי רכב חשמליים בפולין. המפעל צפוי להיות הגדול ביותר מפי 4 מהמפעל ש-SDI מקימה כשתהיה לו יכולת ייצור מצברים ל-229,000 מכוניות בשנה.

SDI מספקת מצברים, בין השאר, לב.מ.וו לדגם ה-i3 בעוד LG Chem מספקת מצברים לשברולט בולט של שברולט.

בשבועות האחרונים דווח שפולקסווגן שוקלת הקמת מפעל מצברים בהשקעה של 10 מיליארד יורו, פי שניים מהשקעתן של טסלה ופאנסוניק בגיגהפקטורי בנוואדה, ארה"ב. ממשלת גרמניה סימנה לעצמה כאחד היעדים האסטרטגיים הקמת תעשיית מצברים למכוניות כדי להימנע מתלות קריטית ביצרניות המצברים מדרום מזרח אסיה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*