סייברוואן / מודיעה על הסכם עם שלמה, ה-IPO בנאסדק נדחה

  • המשבר בשוקי ההון תופס את סייברוואן עם הערת עסק חי ומעט מזומנים.
  • הסכם חדש עם שלמה ספק אם ישפר את המצב.
  • הנפקה ראשונית בנאסדק נדחתה בגלל המצב בשווקי ההון.

אוטוניוז, 24.05.2022 – סייברוואן הודיעה על הסכם עם קבוצת שלמה החזקות, קבוצת הליסינג וההשכרות הגדולה במדינה, להתקנת המערכת שהחברה פיתחה, המונעת, לדבריה, הסחת דעת נהג כשהיא מונעת שימוש באפליקציות סמאטרפונים תוך כדי נהיגה. המערכת תותקן אצל לקוחות שיהיו מוכנים לשלם את העלות הנוספת הכרוכה בהתקנתה שעשויה להסתכם בעשרות שקלים לחודש ועד כ-1,000 ש׳ לשנה.

הלקוח הראשון שבכלי רכב, אותם הוא חוכר משלמה החזקות, תותקן המערכת היא חברת פלקס, שלה פעילות משותפת עם סייברוואן. לסייברוואן גם חוזים עם חברות הליסינג אלדן, מאיר ליסינג והרץ, אולם לא ידוע כמה מערכות הותקנו במכוניות ליסינג והאם יש ביקוש למערכת בקרב הלקוחות.

סייברוואן הודיעה בחודשים האחרונים על מספר לא קטן של הסכמים לשיווק המערכת, אם באופן מסחרי ואם למבחנים, אולם בדוחותיה הכספיים האחרונים טרם הופיע נתון הכנסות משמעותי.

החברה הודיעה לפני חודשים אחדים על כוונתה לבצע IPO בנאסדק, אולם החודש היא נאלצה לדחות את תמחור המניה (pricing), בהמלצת החתמים, לאור המצב בשווקי ההון. המניה סגרה את המסחר בת״א היום בשער 429.20 אג׳ (2.48%-), נמוך בכ-85% משערה הגבוה ביותר בשנה האחרונה.

סייברוואן גייסה 24.5 מ׳ ש׳ נטו ביוני 2020 ואח״כ גייסה עוד כ-21 מ׳ ש׳ ממשקיעים מוסדיים, שרכשו מניות ב-27.6 ש׳/מניה, והפסידו עד היום כ-85% על השקעתם. לפני שנתיים החברה צפתה שמכירותיה לתעשיית הרכב יתחילו בתוך שנתיים, כלומר בימים אלה, אולם החברה טרם פרסמה על אף חוזה עם יצרנית רכב כלשהי.

את שנת הכספים 2021 סיימה החברה עם מזומנים ושווי מזומנים בסך כ-8.7 מ׳ ש׳ ועוד כ-5 מ׳ ש׳ בפיקדונות בנקאיים. לדו״ח השנתי של החברה הוצמדה הערת עסק חי.

כותרות אחרונות

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*