סיטרואן שומרת על מפעל בצרפת, תייצר בו את האירקרוס החדש

סיטרואן אירקרוס קונספט (סיטרואן)

אוטוניוז, 21.06.2013 – סיטרואן תייצר רכב קרוסאובר, פרויקט C84, במפעל החברה ברן (Rennes), צרפת. עד לאחרונה נראה היה שהמפעל ברן מועמד לסגירה ורק עתה שונו התכניות לגביו. ב-29 באפריל נחתם הסכם חדש בין העובדים להנהלת הקבוצה בתמיכה של חמישה משישה איגוד העובדים המייצגים מעל ל-80% מהמועסקים במפעל. ההסכם, נמסר בהודעה של PSA, היה תנאי להמשך פעילות הייצור במפעל.

העבודה בהתאמת המפעל, תתחיל בתחילת 2017, אחרי שההסכם עם העובדים ייכנס לתוקף ב-1 בינואר 2017 ותושלם ב-2018.

בהתאמת המפעל לייצור הדגם החדש יושקעו 100 מיליון יורו. בנוסף לסיטרואן C84 ייוצרו באותו מפעל גם פיג’ו 5008 וסיטרואן E-Mehari ובסך הכל ייוצרו במפעל החדש 100,000 כלי רכב בשנה לעומת 60,000 המיוצרים בו כיום.

הדגם החדש יבוסס על הפלטפורמה הקומפקטית של הקבוצה, EMP2, שנעשה בה שימוש גם בייצור רכב השטח פיג’ו 3008 ובדגמים אחרים של הקבוצה כולל הפיג’ו 308. בעיצובו הוא עתיד לדמות לפיג’ו Aircross דגם שהוצג לאחרונה בתערוכות מכוניות בעולם. הדגם החדש ייוצר גם במפעל של PSA בסין.

עיצוב הדגם החדש יבוסס על דגם הקונספט סיטרואן  Aircross שהוצג בתערוכת המכוניות של פרנקפורט בשנה שעברה. הדגם הזה מחדד את העיצוב של סיטרואן בהשוואה לזה של פיג’ו ומנסה למקם אותו כדגם ייחודי יותר. הדגם החדש יחליף את ה-C4 Aircross דגם שלא זכה להצלחה ניכרת. בחמישה החודשים הראשונים של השנה נמכרו ממנו באירופה 4,832 יחידות לפי נתוני JATO, דיווח האוטומוטיב ניוז יורופ.

סיטרואן E-Mehari. ייוצר במפעל המחודש במערב צרפת

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!