סטארטאפ ישראלי, איי-4-דרייב, בשיתוף פעולה עם ריקו היפנית

מסך אפליקציה של i4drive. המערכת החדשה אמורה להיות מתקדמת יותר
מסך אפליקציה של i4drive. המערכת החדשה אמורה להיות מתקדמת יותר

אוטוניוז, 11.05.2016 – i4drive, חברת הזנק ישראלית, המתמחה בפיתוח מערכות, הודיעה על הסכם לשיתוף פעולה עם Ricoh היפנית, חברת ענק המתמחה באופטיקה. שיתוף הפעולה יבוא לידי ביטוי בהטמעת הטכנולוגיה של i4drive במערכות האופטיות של Ricoh בכדי לפתח מערכת בטיחות בעלת תצוגה מתקדמת, במטרה לשדרג את חווית הנהיגה והגברת הבטיחות. לצד פיתוחים אלו, המערכת תחבר את המכונית לאינטרנט ותפעיל מערכת אינפוטיינמנט במכונית.

I4Drive, שנוסדה ב-2014, פועלת בשני מישורים, האחד, באפטרמרקט בעיקר בתחום ניהול ציי רכב, והשני מול יצרניות הרכב ויצרניות המשנה. החברה הישראלית מוכרת כיום בשווקים האמריקאי והאירופי ונמצאת בתהליך הפיתוח והאינטגרציה של הפרוייקט עם Ricoh.

“שיתוף הפעולה עם Ricoh הוא עוד צעד חשוב עבור i4drive בהרחבת היצע המוצרים שלה לשווקים חדשים,” אמר עדי גורן, מייסד ומנכ”ל i4drive המאמין ששיתוף פעולה עם חברה בסדר גודל כזה יקנה לה יתרון תחרותי בתחומה.

I4Drive היא חדשה יחסית בתחום פיתוח מערכות בטיחות ומצטרפת לחברות ישראליות ותיקות יותר הפועלות בתחום זה ובהן מובילאיי, שהוקמה ב-1999 והפכה לחלוצה בפיתוח מערכות בטיחות המבוססות מצלמה בעלת טכנולוגיית ראייה מלאכותית והפכה למובילה עולמית בתחום מערכות ADAS ובפיתוח מערכות לנהיגה אוטונומית. חברה נוספת הפעילה בישראל אבל לא זכתה להצלחה דומה היא AWACS שפיתחה מערכת מבוססת רדאר למניעת תאונות.

הטכנולוגיה של i4drive נבדלת מפיתוחים של חברות מתחרות בכך שהיא מבוססת תוכנה בלבד – ראיה ממוחשבת ומערכות לומדות – עם יכולות אינטגרציה למערכות חומרה וסנסורים זמינים או ייעודיים. לעומת זאת המערכת של מובילאיי מבוססת על צ’יפ המיוצר במיוחד לפי תכנון של החברה ובו מוטבע אלגוריתם שגם אותו פיתחו מהנדסי מובילאיי.

“חוסר התלות בסנסורים או במצלמות ספציפיות מאפשר גמישות רבה יותר בשילוב התוכנה במערכות זה כמו קופסא שחורה, מערכות הקלטה מסוגDVR , טאבלטים לציי רכב, מערכות האינפוטיינמנט של הרכב וכמובן מערכות ייעודיות. זה מקנה יתרון בעלות-תועלת הן ליצרנים והן ללקוחות הקצה. ל i4drive יתרונות נוספים כמו היכולת לנתח התנהגות נהג ולספק מידע עשיר למנהלי ציי רכב ובעתיד גם לחברות הביטוח.” אמר גורן, מנכ”ל ומייסד החברה.

סרטון תדמית של i4drive

ארבעה פרויקטים עיקריים

בין הפיתוחים הנוכחיים של i4drive נמצאים: i4drive Connect, פיתוח שמטרתו שיפור הבטיחות וחווית הנהיגה, המיועד ליצרני מערכות, ספקיות טיר 1 וליצרניות הרכב, ומבוסס ומטרתו מתן התראה בזמן אמת ובקרה על מערכות אינפוטיינמנט במכונית; i4drive Insure מערכת המיועדת לחברות ביטוח ומספקת מידע על  הרגלי הנהיגה של הנוהגים בכלי הרכב; i4drive CarShare טכנולוגיה הנמצאת בשלב הפיתוח, בתחום שיתופי כלי הרכב המאפשרת דירוג של נהגים לפי פרמטרים שונים כדוגמת ביצועי הנהיגה של הנהג וציוני בטיחות; ו-i4drive Pro, המיועד לנהגים ולמנהלי ציי רכב כדי לספק כלים אנליטיים ובטיחותיים המבוססים על מודל ה-SaaS שהוא מודל של הענקת רישוי לשימוש בתוכנה, המאוחסנת במיקום מרכזי, למנויים (לפעמים מכונה גם on-demand software).

בשלב זה i4drive מתמקדת בעיקר בפיתוח ובדיקה של מוצרי i4drive Connect ו-i4drive Pro, בשיתוף עם ציי רכב, יצרניות מערכות, אינטגרטורים, יצרניות רכב ויצרניות משנה שעורכים עליהם בדיקות, לדברי החברה. i4drive, לדבריה, נמצאת גם בהתקשרות עם שתי חברות ביטוח גדולות; האחת אירופית והשניה אמריקאית, שאת זהותן החברה אינה מעוניינת לחשוף בשלב זה.

(מיתר ינאי)

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!