סולריס תציג בהאנובר אוטובוס הייבריד ו-CNG חדשים

סולאריס אורבינו חשמלי 12 מ' (סולאריס)
סולאריס אורבינו חשמלי 12 מ’ (סולאריס)

סולאריס, יצרנית האוטובוסים הפולנית תציג בתערוכת המשאיות והאוטובוסים הבינלאומית בהאנובר שני דגמים חדשים עם מערכות הנעה אלטרנטיביות, סולאריס אורבינו 12 הייבריד וסולאריס אורבינו 12 CNG. שני הדגמים מבוססים על הדגם העירוני עם הריצפה הנמוכה שהחברה הציגה בשנה שעברה ושניהם, כעולה משמם, באורך 12 מ’.

מערכת ההייבריד, שם מסחרי HybriDrive, מיוצרת ע”י BAE Systems האמריקנית. המערכת מבוססת על מנוע חשמלי המוזן ממערכת אגירת חשמל המיוצר ע”י מנוע דיזל קמינס שהספקו 210 כ”ס. ההנעה החשמלית היא חלקית בלבד, כך שחלק מההנעה נופל גם על מנוע הדיזל, שניתן לציידו במערכת עצור-סע. צריכת הדלק של אוטובוס ההייבריד יכולה להיות נמוכה ב-20% מצריכת הדלק של אוטובוס עם מנוע דיזל רגיל, לדברי החברה.

מנוע הדיזל של גירסת ה-CNG אף הוא מתוצרת קמינס מסידרת ISLG והספקו 320 כ”ס. האוטובוס מצויד בתיבת הילוכים של Voith Diwa6. מיכלי הגז העשויים מחומרים מרוכבים מתוקנים על גג האוטובוס ומסוגלים לשאת עד 1,875 ל’ של גז טבעי דחוס.

סולאריס תציג בתערוכה גם אוטובוס חשמלי שהוצג לראשונה לפני שנה בתערוכת Busworld בבלגיה. הפעם הוא יוצג עם מצברים שתכולתם 240 קו”ש והם נטענים באמצעות פנטוגרף המותקן על הגג או באמצעות מערכת תקע רגיל. סולאריס מדווחת שאוטובוס מדגם זה כבר הוזמן ע”י מספר ערים ובהם האנובר והמבורג בגרמניה וטמפרה בפינלנד.

סולאריס אורבינו הייבריד 12 מ' (סולאריס)
סולאריס אורבינו הייבריד 12 מ’ (סולאריס)

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!