נצחון להנהלת ג’נרל מוטורס, מניות החברה לא יפוצלו

  • הצעת קרן הגידור לפיצול מניות ג’י.אמ נדחתה.
  • ג’נרל מוטורס מקטינה את פעילותה ברחבי העולם וממקדת אותה בטכנולוגיות חדשות.
  • החברה צופה שלמדיניות החדשה תהיה השפעה לטובה על מחיר המניה.
מרי בארה, יו"ר ו-CEO של ג'נרל מוטורס, באסיפה אתמול (Photo by Steve Fecht for General Motors)
מרי בארה, יו”ר ו-CEO של ג’נרל מוטורס, באסיפה אתמול (Photo by Steve Fecht for General Motors)

אוטוניוז, 07.06.2017 – הנהלת ג’נרל מוטורס זכתה אתמול (ג’) לנצחון באסיפה השנתית של בעלי המניות, כאשר ההצעה של קרן הגידור Greenlight ליצור שני סוגי מניות, נדחתה ברוב של 91% לפי ספירה מוקדמת של תוצאות ההצבעה. ג’י.אמ דיווחה על התוצאות. כל הדירקטורים שהוצעו ע”י הנהלת ג’י.אמ נבחרו לתפקידיהם ואושרו גם שאר ההצעות שהונחו בפני האסיפה ע”י הנהלת החברה.

בחודשים האחרונים ניהלו גרינלייט, שהיא בעלת המניות החמישית בגודלה עם 3.6%, והעומד בראשה דיוויד איינהורן, קרב התשה נגד הנהלת ג’י.אמ שהתנגדה לתוכנית ליצירת שני סוגי מניות. גרינלייט טענה שיצירת שני הסוגים תייצר ערך לבעלי המניות שבין 13 מיליארד ד’ ל-38 מיליארד ד’.

איינהורן ברך את הנהלת ג’י.אמ על נצחונה, מה שלא ימנע ממנו להעלות את ההצעה גם בשנה הבאה אם ירצה בכך ואם עדיין יחזיק במניות.

“אנחנו מאמינים שהצעת גרינלייט היא שגויה, בעלת סיכון גבוה לא תיצור ערך נוסף,” אמרה מרי בארה, יו”ר ו-CEO של ג’נרל מוטורס בהצהרה שפורסמה באתר החברה.

ג’י.אמ גם זכתה לתמיכתם של האנליסטים וזאת למרות שמחיר המניה של החברה מדשדש בשנים האחרונות בגבולות שבין 30 ד’ ל-40 ד’. אולם, זו תוצאה טובה בהרבה מאשר של קבוצת פורד שבשלוש השנים האחרונות המניה של נסוגה ב-40% מה שהביא להדחתו בחודש שעבר של מרק פילדס, ה-CEO של הקבוצה.

בשנה האחרונה ג’נרל מוטורס הודיעה על יציאה מפעילות באירופה, בעקבות מכירת אופל/ווקסהול לקבוצת PSA ויציאה מפעילות בהודו, השוק המתפתח החשוב ביותר. החברה ממקדת את ממאמציה בפיתוחים טכנולוגיים חדשים ובחיפוש אחר המודל העסקי הנכון. כמו יצרניות רכב אמריקניות אחרות, עיקר רווחיה מושג בצפון אמריקה במכירות של טראקס כבדים. כתוצאה ממכירת הפעילות באירופה ג’י.אמ, שעד אמצע העשור שעבר היתה יצרנית המכוניות הגדולה בעולם במשך יותר מ-70 שנה ברציפות, צפויה לרדת למקום הרביעי בדירוג.

“אנחנו נמשיך לבחון כדי לבדל את עצמנו,” אמרה בארה באסיפה הכללית. “לא רק את הביצועים שלנו ואת העובדה שאנחנו רוצים לוודא שאנחנו משיגים ביצועים טובים יותר לאורך כל המחזור… אבל גם לוודא שאנשים מבינים את כל הנכסים שיש לנו ושאנחנו מביאים לעתיד של ניידות אישית.”

בארה ציינה את השברולט בולט, רכישת הסטארטאפ Cruise Automation והחלטות נוספות ככאלה שגם ישפרו את ביצועי המניה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!