ניסאן משיקה את ה-ProPilot, מערכת נהיגה אוטונומית בסיסית

ניסאן סרנה החדשה תצויד במערכת נהיגה אוטונומית בסיסית (ניסאן)
ניסאן סרנה החדשה תצויד במערכת נהיגה אוטונומית בסיסית (ניסאן)

אוטוניוז, 14.07.2016 – ניסאן תשיק את הדגם הראשון שלה עם מערכת נהיגה אוטונומית בסתיו הקרוב ביפן. כלי הרכב יהיה סרנה, וואן, והמערכת, ProPilot, תהיה מערכת מוגבלת בביצועיה ומיועדת לשימוש בכבישים מהירים ובנהיגה במסלול אחד. לא תוטמע בה פונקציה של שינוי נתיב. ניסאן הודיעה על השקת המערכת אתמול כאשר היא חשפה לראשונה את הדגם החדש של הסרנה.

מערכת ה-ProPilot בגרסתה הנוכחית היא מערכת נהיגה אוטונומית בסיסית המבוססת על מצלמה קדמית המזהה כלי רכב וסימונים על הכבישים ושומרת את המכונית במרכז הנתיב בין שני קווי הסימון המקוטעים בנסיעה על כבישים מהירים. המערכת מסוגלת להפעיל בקרת שיוט סתגלנית, המבקרת את המרחק מכלי הרכב שנוסע לפני הסרנה האוטונומית במהירויות של 30-100 קמ”ש ויש לה שליטה על ההגה החשמלי והבלימה. המערכת מופעלת מכפתור על ההגה והיא מסוגלת להביא את המכונית לעצירה מוחלטת.

ניסאן מתכוונת להרחיב את יישום המערכת לדגמים נוספים בעתיד הקרוב והבינוני והיא הציגה מפת דרכים לישום טכנולוגיית נהיגה אוטונומית מורכבת יותר. המערכת הנוכחית תותקן בקשקאי המשווק באירופה החל מ-2017 ויש גם תוכניות להציג את המערכת לשווקים של ארה”ב וסין. השקת מערכת לשימוש בנתיבים רבים, המאפשרת החלפת נתיבים אוטונומית, מתוכננת ל-2018 ונהיגה אוטונומית בסביבה עירונית ב-2020.

למרות שתיאורטית ניתן להסיר את הידיים מההגה בעת נהיגה במצב אוטונומי ניסאן אינה מעודדת זאת ולמעשה אף מתכוונת להילחם בתופעה. במהלך מסיבת העיתונאים אמר אחד ממהנדסי ניסאן שבמידה ובמצב נהיגה אוטונומי הנהג יוריד ידיים מההגה, הוא יקבל מספר התראות כשהמטרה היא שהוא יאלץ לחזור ולאחוז בהגה.

ניסאן אמרה שהיא תפתח כל מערכת ProPilot שתתאים לכל אזור באופן ספציפי שבו היא תפעל. המערכת גם תדווח לנהג כאשר המצלמה לא תוכל להשיג כושר ראות אופטימלי, בגלל סינוור או מסיבות אחרות.

ניסאן סרנה מדגימה כישורי מערכת ה-ProPilot

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!