ניסאן חשפה גירסת הייבריד ל-Rouge, דגם שני בתוך שבוע לניסאן עם הנעה אלטרנטיבית

ניסאן
ניסאן רוג' הייבריד. ניסאן מגבירה נוכחות בסגמנטים שונים של הנעה אלטרנטיבית (ניסאן)

אוטוניוז, 12.09.2016 – ניסאן חשפה השבוע גירסת הייבריד לניסאן רוג' (Rouge) שבגרסתו הקונבנציונלית שווק עד כה עם מנוע 2.5 ל'. הרוג' הייבריד 2017 הוא SUV המצויד במנוע בנזין 2.0 ל' שהספקו 141 כ"ס ומומנט 20 קג"מ ומנוע חשמלי שהספקו 40 כ"ס ומומנט 16.3 קג"מ. ההספק המשולב עומד על 176 כ"ס. לגירסה זו שתי תצורות, האחת בעלת הנעה קדמית והשניה הנעה כפולה.

ניסאן אומרת שהיא ניסתה להשיג איזון מרבי בין שני אמצעי ההנעה כדי לשפר באופן מרבי את צריכת הדלק. בליבת מערכת ההנעה נמצאת מערכת ה-Intelligent Dual Clutch Control ובה שני מצמדים ומנוע חשמלי. המצמד הראשון, מצמד יבש, מותקן בין מנוע הבעירה הפנימית לבין המנוע החשמלי במקום שבו בד"כ נמצא ממיר המומנט. מצמד זה מנתק את המנוע מהמנוע החשמלי בבלימה, כאשר המנוע החשמלי מייצר חשמל הנטען למצבר הליתיום יון ובכך מונע התנגדות ממנוע הבעירה הפנימית. המצמד השני נמצא בין המנוע החשמלי לתיבת ההילוכים Xtronic והוא משגר את הכוח של שתי יחידות הכוח, או של זו שמהן שפועלת, לגלגלים דרך מערכת ההנעה ובטכניקת half clutch שבה השילוב הוא מהיר וחלק. תיבת הילוכים Xtronic היא בטכנולוגיית CVT. לדברי ניסאן בטכנולוגיה זו ניתן להפוך כמעט כל מכונית רגילה לדגם הייברידי.

צריכת הדלק של הדגם ההייברידי עומדת על 7.6 ל' ל-100 ק"מ בנסיעה עירונית (לעומת 9.4 ל' ל-100 ק"מ לדגם ה-2.5 ל'), 6.7 ל' ל-100 ק"מ בנסיעה בינעירונית (7.1 ל' ב-2.5 ל') ו-6.9 ל' ל-100 ק"מ במשולב (8.1 ל' לדגם ה-2.5 ל'). ביצועי צריכת הדלק של תצורת ההנעה הכפולה טובים מעט פחות.

לניסאן זו פעם שניה השבוע שהיא חושפת מכונית עם מערכת הנעה אטלרנטיבית, אחרי שבשבוע שעבר חשפה את ה-Note החשמלית בגירסת מאריך טווח, שבה מנוע בעירה פנימית משמש כדי להטעין את המצבר בלבד. בכל משלימה ניסאן פריסה של שלוש מהטכנולוגיות המובילות בתחום ההנעה האלטרנטיבית, שבו טרם הוכרעה איזו טכנולוגיה תהיה דומיננטית בעתיד.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*