ניסאן ואובר משתפות פעולה בניסוי מכונית חשמלית בלונדון

ניסאן ליף לצידו של אוטובוס דאבל-דקר (ניסאן)
ניסאן ליף לצידו של אוטובוס דאבל-דקר (ניסאן)

אוטוניוז, 01.09.2016 – ניסאן סיפקה לאובר 20 מכוניות חשמליות מדגם Leaf לביצוע ניסוי בלונדון בתחבורה שיתופית. הניסוי נערך בשיתוף Energy Savings Trust והוא יבחן את האפשרות לשימוש בכלי רכב חשמליים בשירות ההסעות הפרטיות (private hire). בנוסף על ניסאן גם BYD הסינית מספקת לניסוי כמה עשרות מכוניות מדגם BYD 6.

כבר היום אובר מבצעת 60% מנסיעותיה בלונדון באמצעות כלי רכב הייברידיים, תוך שהיא בוחנת אפשרות לשימוש גובר במכוניות חשמליות במטרה להפחית את זיהום האויר במרכזי העיר השונים של לונדון. במחקר שתבצע EST במהלך הניסוי יבדקו התנסות הנהגים, הרגלי נהיגה וחסכון של נהגי שירותי הסעות פרטיות במכונית חשמלית והיכולת של רשת טעינת המכוניות החשמליות לעמוד בצרכים של כלי רכב חשמליים הפועלים בלונדון.

ניסאן מציינת שעלות תפעול הליף היא 2 פנס למייל (בתאם ל-NDEC) וביחד עם הרכב המסחרי החשמלי, e-NV200 Combi נמכרו כבר מאות יחידות מהם, לשירותי הסעות פרטיות בערים בינוניות, שגמאו כבר יותר מ-3 מיליון מיילים חשמליים לגמרי.

“אנחנו משוכנעים שהניסוי יסתיים בהצלחה ושאובר תצטרף אל נהגי טקסי והסעות פרטיות רבים בכל בריטניה ואירופה שהכירו ביתרונות הכלכליים והסביבתיים של הליף,” אמר בהודעה לעיתונות גארת’ דנסמור, המנהל של כלי רכב חשמליים בניסאן אירופה.

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!