נוסחת המס הירוק תשונה, רק התזמון והקריטריונים עדיין אינם ידועים

  • שינוי בתקינת הפליטות האירופית מכלי רכב מחייב גם שינוי בתקינת הפליטות בישראל.
  • התייעצות בין פקידים ישראלים למומחים אירופים אמורה להתכנס בחודש הבא.
  • נוסחת המס הירוק תשונה לכל המאוחר בינואר 2018.

אוטוניוז, 30.07.2017 – ‘המס הירוק’ המוטל על כלי רכב, עשוי להשתנות לכל המוקדם בתחילת ספטמבר הקרוב ולכל המאוחר בינואר 2018, כך עולה משיחה שקיים אוטוניוז עם גורם ממשלתי בכיר העוסק בתחום. הסיבה לשינוי הוא שינוי בתקנות זיהום אויר שייכנסו לתוקף באירופה ב-1 בספטמבר הקרוב. הפקידות הבכירה במשרדים הנוגעים בדבר, משרדי התחבורה, האוצר ואיכות הסביבה, היתה רוצה לראות את השינוי בישראל נכנס לתוקף כבר בספטמבר, אולם ההתייעצויות בין הגורמים השונים טרם נכנסו להילוך גבוה. אולם לדברי גורם ששוחח עם אוטוניוז אין דחיפות לשנות את התקנות הישראליות כבר ב-1 בספטמבר מאחר שמכוניות שייוצרו לפי התקנות החדשות יגיעו לישראל לקראת סוף 2017 או תחילת 2018.

בחודש הבא אמור להתקיים מפגש בין יומיים-שלושה בין הרגולטורים הישראליים למומחים מאירופה, אולם ייתכן שהמומחים האירופים לא יוכלו להגיע והמפגש ידחה.

כפי שפורסם באוטוניוז תקנות המיסוי הירוק גרמו לאוצר להפסד הכנסות של כ-250 מ’ ש’ בחצי הראשון של שנת הכספים הנוכחית. אולם לא ברור עדיין כיצד שינוי התקנות ימנע את הפסד ההכנסות האלה, אלא אם יוכנסו שינויים שאינם קשורים בהכרח לתקינה האירופית, ויגבילו, למשל, את ההטבה הכספית לכל כלי רכב ל-50,000 ש’. כיום חלק מכלי המיובאים לישראל נהנים מהנחת מס של עד 300,000 ש’.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!