נאסקאר אירופי: נצחון דומיננטי לדאי וזינוק למקום ראשון בסדרה

  • אלון דאי זכה בנצחון דומיננטי על מסלול הכביש בפרנקיהקורטה.
  • נהנה מכשלון יחסי של מתחריו על האליפות כדי לעלות למקום הראשון.
  • ינסה לנצל את המומנטום להגדיל את יתרונו באליפות במרוץ השני בסוף השבוע.
אלון דאי חוגג את נצחונו על גג מכוניתו היום באיטליה (NASCAR Whelen Euro Series / Stephane Azemard)

אוטוניוז, 16.09.2017 – אלון דאי שלט היום (שבת) במרוץ חצי הגמר הראשון של סדרת הנאסקאר האירופית, שנערך באוטודרומו פרנקיהקורטה, איטליה, והקדים לדגל השחמט ביותר מ-9 שניות את מתחרהו הקרוב ביותר פרד גאביון. דאי עלה למקום הראשון באליפות, כשנותרו עוד שלושה מרוצים לסיומה. מרוצי חצי הגמר מזכים במספר כפול של נקודות מאשר מרוצי העונה הסדירה.

דאי, במכונית שברולט SS של קבוצת CAAL Racing, זינק למרוץ, שנערך על מסלול כביש (ולא מסלול אובלי כמרוץ נאסקאר קלאסי) מהמקום השני על הגריד ואחרי שתי הקפות מאחורי גאביון, עקף את הצרפתי באופן מרשים בתוך סדרה של פניות כשהוא לקוח קווים פנימים וחיצוניים לפניות בהתאם להתקדמות התוואי. מרגע שדאי עקף את גאביון הוא הפעיל מבער אחורי והחל להתרחק בקצב של כשניה להקפה עד שפתח פער של יותר מ-10 שניות, שצומצם במעט לקראת הסיום.

אחרי שעקף את גאביון בהקפה השניה, דאי איבד קשר עם השדה מאחוריו (NASCAR Whelen Euro Series / Stephane Azemard)

“אני מתלהב מהניצחון היום כי זה היה מרוץ מטורף,” אמר דאי, שצוטט כאומר באתר האליפות. “הייתי ממש מהיר [על מסלול] יבש, אבל אני יודע שפרד גאביון הוא לוחם אמיתי ואני שמח שהיה לנו קרב מאוד נקי וטוב על ההובלה. צוות CAAL רייסינג הוא מדהים ועשה עבודה מרשימה. אני מאוד אסיר תודה לכל המכונאים וחברי הצוות האחרים. המכונית היתה כל כך מהירה, כנראה המהירה ביותר שהיתה לי אי פעם. אני מכיר את המסלול הזה טוב מאוד ועשינו כאן מבחנים [למכונית] עם כל הצוות. עשינו את שיעורי הבית שלנו ועבדנו קשה מאד ואתם רואים, אימון עושה את זה מושלם.”

גאביון אמר שהמרוץ שלו היה טוב, אבל בלתי אפשרי עבורו היה לשמור על הקצב של דאי. גאביון הביעה תקווה שעוד ירד גשם עד למרוץ השני מחר, שישפר את סיכוייו.

בורחה גרסיה, המוביל באליפות, סיים במקום התשיעי בלבד בעוד ואנתוני קומפן, אלוף השנתיים האחרונות סיים במקום השישי. דאי מוביל כעת באליפות עם יתרון חמש נקודות על גרסיה ושבע נקודות על קומפן.

היום יערך המרוץ השני של סוף השבוע ודאי, שככל הנראה יזנק מהפול פוזישן, ינסה לנצח ולהגדיל את יתרונו באליפות לקראת שני המרוצים האחרונים בחודש הבא.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!