נאסקאר אירופי: זינוק פושר לאלון דאי לעונת 2017

  • מקום 20 ומקום 3 לאלון דאי בשני המרוצים הראשונים העונה.
  • בורחה גארסיה הספרדי ניצח בשני המרוצים שנערכו במסלול וולנסיה.
  • יריביו של דאי לאליפות בעונה שעברה גמגמו אף הם בסוף השבוע הראשון.

אוטוניוז, 09.04.2017 – אלון דאי זינק לעונה השלישית שלו בסידרת הנאסקאר האירופי במכונית שברולט SS עם קבוצת CAAL Racing האיטלקית, קומבינציה ששירתה אותו לא רע בשתי העונות הקודמות. אולם שני המרוצים הראשונים של העונה, מתוך שמונה בעונה הסדירה ועוד ארבע בסידרת הגמר, לא הסתיימו לפי התכנית. במרוץ הראשון סיים דאי במקום ה-11 אחרי שהיה במקום השני ב-10 ההקפות הראשונות, אולם בזינוק מחודש, הוא התחכך עם בורחה גארסיה הספרדי, שניצח בשני המרוצים של סוף השבוע, ספג תקר בגלגל והדרדר עד למקום ה-20, בו הוא סיים את המרוץ.

סוף השבוע הראשון של העונה נערך בוולנסיה, ספרד, על מסלול מרוצים תיקני, ולא מסלול אובלי המאפיין את מרוצי הנאסקאר.

מצבם של שני יריבו של דאי לאליפות בשנה שעברה, אנתוני קומפן, אלוף 2016 ופרדריק גאביון אחרי המרוץ הראשון, לא היה טוב יותר משל דאי. קומפן לא סיים את המרוץ הראשון וגאביון סיים במקום ה-14 בלבד. כל השלושה נזקקו בדחיפות לתוצאה טובה במרוץ השני.

גארסיה זינק למרוץ השני מהפול פוזישן כשדאי לצידו. הספרדי הוביל לאורך כל המרוץ, דאי איבד את המקום השני לגאביון שנצמד לגארסיה אבל לא איים באופן ממשי על ההובלה. הוא סיים כחצי שניה אחרי גארסיה כשדאי סיים שלישי, בפיגור של 5.17 שנ’. קומפן שזינק מאחד המקומות האחוריים הצליח לסיים במקום הרביעי בפיגור של יותר מ-10 שנ’ מדאי.

שני הנצחונות של גארסיה היו השני והשלישי שלו בסידרת ה-Elite 1 של הנאסקאר האירופי. גארסיה נהג בשורות קבוצת אלכס קאפי מוטורספורט, שבעליה הוא נהג הגרנד פרי לשעבר בשם זה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!