משרד התחבורה: גידול חד בשימוש בתחבורה הציבורית ברבעון הראשון של השנה

  • ברבעון הראשון של 2017 נרשם גידול של 7% בשימוש בתחבורה הציבורית.
  • גידול של 15% בשימוש ברכבת הקלה בירושלים.
  • משרד התחבורה טוען לחסכון של מיליארדי שקלים למשק.

אוטוניוז, 28.05.2017 – מספר הנוסעים בתחבורה הציבורית גדל ברבעון הראשון של השנה ב-7% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה, כך מסר משרד התחבורה.

במהלך התקופה בוצעו 217 מ’ נסיעות בתחבורה הציבורית לעומת 202 מ’ נסיעות ב-2016 ו-101 מ’ ב-2015. ברכבת הקלה בירושלים נרשמה עליה של 15% במספר הנוסעים בעוד ברכבת בעוד במספר הנוסעים באוטובוסים וברכבת חלה עליה של 7%.

בהשוואה ל-2015 הגידול במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית בשנתיים האחרונות עומד על 13% באוטובוסים, 25% ברכבות ו-15% ברכבת הקלה.

לדברי משרד התחבורה כל עליה של אחוז במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית חוסך למשק 400 מ’ ש’. המשרד מסתמך על דו”ח ועדת טרכטנברג. מכאן שבשנתיים האחרונות נחסכו למשק למעלה מארבעה מיליארד ש’ רק בזכות העליה בשימוש בתחבורה הציבורית. לדברי המשרד העליה בשימוש בתחבורה הציבורית נובעת מרפורמה בתחבורה הציבורית שהוזילה “דרמטית” את מחירי הנסיעה באמצעות מנוי חופשי חודשי או יומי הכולל נסיעה חופשית ללא כל הגבלה ברכבות ובתחבורה הציבורית.

שימוש באוטובוסים מזוהה עם אחוז גבוה של בעלי השכלה תיכונית ומטה. 55% מקרב האוכלוסיה החרדית נוסעת באוטובוסים וכ-16% הגדילו את היקף השימוש באוטובוסים. קבוצת הגמלאים הקטינה את השימוש באוטובוסים ב-23% בהשוואה לשנים קודמות.

להערכת מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית מאיר חן, הגידול בשימוש  בתחבורה הציבורית מעיד על  שינוי בהרגלי הציבור בשימוש בתחבורה ציבורית. בשנתיים האחרונות  הופנו משאבים רבים לטובת שינוי חווית המשתמש ובכלל זה שילוב טכנולוגיות כרטוס וטעינה מתקדמות, פריסה  ארצית של עמדות שרות למחזיקי כרטיס הנסיעה החכם “רב-קו”, הידוק השילוביות בין אמצעי התחבורה, רכבות ואוטובוסים, יצירת קווים ייעודיים דוגמת “קו רציף”, “קווי הזנק”, “קווי לילה” ועוד.

מסקר של חברת גיאוקטורפיה שפורסם בשנה שעברה עולה כי השימוש באוטובוסים מזוהה עם אחוז גבוה של בעלי השכלה תיכונית ומטה. 55% מקרב האוכלוסיה החרדית נוסעת באוטובוסים.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!