משאית הקונספט של וולבו משיגה 30% חסכון בצריכת דלק

voc_con2אוטוניוז, 09.06.2016 – וולבו משאיות הציגה משאית קונספט, FH 420, שפותחה במשך חמש שנים, החל ב-2011 במסגרת שיתוף פעולה בין שוודיה לארה”ב ובתמיכתם של משרד האנרגיה האמריקאי וסוכנות האנרגיה השוודית.

החידושים העיקריים בקונספט החדש הם בעיקרם אירודינמיים, הפחתה של 40% במקדם הגרר באמצעות שיפורים שונים לתצורתה החיצונית של המשאית. חידושים אלה הפחיתו את צריכת הדלק ב-30% . המשאית המיועדת לנסיעות למרחקים ארוכים. משאיות אלה אמורות להשתלב בקונספט התנועה בשיירה, Paltooning, שנמצא כעת בפיתוח בקרב יצרניות המשאיות ומבוסס על ביצועים אירודינמיים של משאיות הנוסעות האחת אחרי השניה במרווחים קטנים וקבועים.

voc_con1ה-FH 420 הינו גרסה דיאטתית לדגמי המשאיות הקלאסיים, ומשקלו נמוך בכ-2 טון ממשקל משאית מקבילה. לדגם הקונספט אין מראות, הן הוחלפו במצלמות, שמאפשרות ראות טובה יותר ומגבירות את בטיחות הנהג ופותחו לא צמיגים חדשים המגלים התנגדות נמוכה יותר לגלגול.

“אנחנו עובדים באופן רציף על פיתוח של כלי רכב חסכוניים באנרגיה. התחום הזה נמצא אצלנו בעדיפות גבוהה, הן מבחינת דאגה לסביבה, והן על-מנת להפחית את העלויות של הלקוחות שלנו, ” אמר קליס נילסון, נשיא ומנכ”ל משאיות וולבו.

משאית הקונספט מצויידת במנוע ה-Volvo D13 Euro 6, ובמערכת הינע משופרת, ועברה מבחן דרכים בכבישי שוודיה ב-2015. וולבו ממשיכים במחקר במטרה להגיע לחיסכון של 50% בצריכת הדלק.

(מיתר ינאי)

voc_con

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!