מרקיונה ממשיך לחפש מיזוג לפיאט-קרייזלר ומצהיר שייצר מכונית חשמלית בתוך 12 חודשים אם רק תהיה רווחית

אוטוניוז, 15.04.2016 – קבוצת פיאט-קרייזלר (FCA) תמשיך לנסות ולהתמזג עם אחת מקבוצות הרכב הגדולות בעולם, כך אמר השבוע סרג’יו מרקיונה, ה-CEO של הקבוצה, דיווח אוטומוטיב ניוז. “הדלת [למיזוגים] מעולם לא נסגרה, הצורך להתמזג אינו חולף,” צוטט מרקיונה, שכשל בשנה שעברה בניסיונו לפתות את ג’נרל מוטורס להתמזג עם FCA. קבוצות הרכב הגדולות שבהן רואה מרקיונה מועמדות למיזוג עם קרייזלר הן פולקסווגן, טויוטה ופורד. קבוצת הרכב הקוריאנית הגדולה ביותר, יונדאי מוטורס, השולטת גם בקיאה, היתה יכולה להיות, לדברי מרקיונה, מועמדת טובה למיזוג עם FCA, אולם “הקוריאנים אינם מתחתנים,” הוא אמר.

בתגובה לדברי מרקיונה פרסמה פורד הודעה לעיתונות ובה הכחישה שבכוונתה להתמזג עם FCA. “כמו שאמרנו באופן קבוע, לפורד אין כל תכנית או ענין מלבד להמשיך ולהאיץ את תכנית One Ford, לייצור מוצרים מצוינים ולהניע חדשנות בכל חלק של העסק שלנו,” נאמר בהודעה.

מכונית חשמלית בתוך 12 חודשים

FCA, בהנהגתו של מרקיונה, היא מקבוצות הרכב הגדולות שלהן ההשקעה הנמוכה ביותר בפיתוח מערכות אלטרנטיביות. אמנם פיאט משווקת, בארה”ב בלבד, את ה-500e החשמלית, אולם מרקיונה ציין בעבר שהוא שמח על כל מכונית חשמלית שאינה נמכרת, בגלל הפסדים שהדגם מסב. בהתייחסו לטסלה מודל 3, המכונית הקומקפטית החדשה שטסלה הציגה בחודש שעבר ושמחירה לצרכן 35,000 דולר, אמר מרקיונה שפיאט יכולה לפתח מכונית כזאת בתוך 12 חודשים, אם רק אילון מאסק, הבוס של טסלה, יוכיח לו שבמחיר זה הדגם הוא רווחי. “אני אעתיק את הפורמולה, אוסיף את הברק האיטלקי ואביא אותה לשוק בתוך 12 חודשים,” צוטט מרקיונה באוטומוטיב ניוז.

פיאט 500e המכונית החשמלית היחידה של קבוצת פיאט-קרייזלר (FCA)
פיאט 500e המכונית החשמלית היחידה של קבוצת פיאט-קרייזלר (FCA)

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!