מרצדס תצייד אוטובוסים במערכת בלימה אוטונומית המזהה הולכי רגל

  • הכניסה של טכנולוגיה מתקדמת לאוטובוסים איטית במידה ניכרת מאשר למכוניות.
  • מערכת ABA 4 מבוססת על שני רדארים ומסוגלת לזהות הולכי רגל.
  • תותקן באוטובוסים החל מאביב 2018.
מערכת ABA 4 של מרצדס פועלת עם שני רדארים, האחד לטווח ארוך, השני לטווח קצר ומביאה את המכונית לעצירה מוחלטת במצבי חירום (דיימלר)
מערכת ABA 4 של מרצדס פועלת עם שני רדארים, האחד לטווח ארוך, השני לטווח קצר ומביאה את המכונית לעצירה מוחלטת במצבי חירום (דיימלר)

אוטוניוז, 02.07.2017 – חטיבת האוטובוסים של דיימלר תתחיל לצייד אוטובוסי מרצדס-בנץ ו-Setra במערכת עזר מתקדמת לבטיחות (ADAS) בשם המסחריActive Brake Assist 4  או ABA 4. לדברי דיימלר זו המערכת הראשונה בעולם לאוטובוסים המשלבת זיהוי הולכי רגל ובלימת חירום.

מערכת ה-ABA 4, מערכת ADAS קלאסית, אינה משתמשת באמצעי ראיה אלא רק בשני רדארים. רדאר לטווח ארוך, שלו זוית חישה של 18°, מסוגל לזהות משאיות, כלי רכב ומכשולים למרחק עד 250 מ’, אופניים למרחק עד 160 מ’ והולכי רגל למרחק עד 80 מ’ מהאוטובוס, כאשר כולם נמצאים בקו התנועה המתוכננת שלו. רדאר לטווח קצר, עד 70 מ’ עם זווית כיסוי 120°, מסוגל לזהות הולכי רגל הנמצאים לפני האוטובוס מאחד משני צדדיו.

מאחר שהמערכת יכולה לגלות חפצים ממרחק גדול יחסית, היא תתריע בפני הנהג באמצעים וויזואליים וקוליים. במידה והנהג לא יגיב המערכת מסוגלת לשלב בלימה חלקית באופן עצמאי. בעת גילוי משאית או מכונית על הכביש עצירה אוטומטית עד לעמידה מוחלטת מבוצעת ממהירות של עד 80 קמ”ש. עצירת חירום בעת גילוי הולך רגל מסוגלת להתבצע ממהירות של עד 50 קמ”ש, שהיא מהירות יותר מסבירה למכונית בתנועה עירונית.

מערכת ABA 4 היא המשך הגיוני ל-ABA 3 שמסוגלת לבצע תרגיל התחמקות או להגיע עצירה מוחלטת של המשאיתת כאשר היא מזהה מכשולים בדרך. החידוש במערכת ה-ABA 4 הוא ביכולת לזהות הולכי רגל. מרצדס משאיות הציגה את הגירסה הראשונה של המערכת ב-2008 ואת ה-ABA 3 ב-2014.

מערכות בלימה אוטומטיות מתקדמות למצבי חירום (AEBS) כשהן משולבות עם מערכות ניטור סטיה מנתיב, הפכו למערכות חובה באיחוד האירופי, בכלי רכב מסחריים במשקל מעל 3.5 טון ואוטובוסים שלהם יותר מתשעה מושבים, החל מנובמבר 2015.

בנוסף למערכת ה-ABA 4 אוטובוסים מדגמי מרצדס-בנץ טוריסמו, סטרה קומפורטקלאס 500 וסטרה טופקלאס 500 יצוידו בחודשים הקרובים במערכות לסיוע בחניה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!