מרצדס תציג מערכות בטיחות חדשות ב-S קלאס המחודשת

  • שימוש במצלמה וברדאר מתקדמים מבעבר מאפשרים לראשונה שימוש במפה דיגיטלית.
  • לראשונה מערכת בקרת שיוט המתאימה את המהירות לתנאי הכביש.
  • מערכת אקטיבית לסיוע בבלימה מסוגלת לבלום בלימת חירום ללא התערבות הנהג.
mer_scla_adas_218
מערכת אקטיבית להגבלת מהירות (דיימלר)

אוטוניוז, 09.04.2017 – מרצדס-בנץ תציג מספר מערכות בטיחות חדשות שייושמו בגירסה המחודשת של ה-S קלאס שתוצג במהלך השנה. המערכות החדשות, שהן אבני בניה נוספות במערכת של נהיגה אוטונומית, כוללות, בין השאר, סיוע הגבלת מהירות אקטיבית, דיסטרוניק עם סיוע מרחק אקטיבי ביחד עם סיוע היגוי אקטיבי, עצירת חירום אקטיבית (גם כאשר הנהג אינו מתפקד), שינוי אקטיבי של נתיב (כוול תמיכה בהיגוי במעבר נתיב), התאמת מהירות לנתיב ההתקדמות. יישום המערכות החדשות תורם לדברי מרצדס, יתרונות מוחשיים ללקוחות בנהיגה בכל סוגי הדרכים.

למערכות יכולת חישה טובה יותר של הדרך הודות לשימוש במצלמה וברדאר מתקדמים יותר ובפעם הראשונה, לדברי החברה, נעשה שימוש במפה ונתוני ניווט כדי לחשב את התנהגות הנהיגה.

להלן תיאור של אחדות מהמערכות החדשות:

  • Active Distance Assist DISTRONIC – דיסטרוניק, השם הותיק של מרצדס לבקרת שיוט אדפטיבית, מסוגלת הפעם להתאים את המהירות המרבית בהתאם למגבלות הכביש ותוואי הדרך, כשהיא מגבילה את המהירות המרבית בעיקולים או באתרים שבהם יש צורך להאט או ומאיצה באזורים אחרים. על כבישים מהירים המערכת מבקרת מהירות מ-0 ועד 210 קמ”ש. המערכת פועלת בתיאום עם התמסורת ובהתם למצב התמסורת. המערכת גם פועלת במצב Coasting כאשר התמסורת במצב ECO.
  • Active Lane Change Assist – כאשר נהג רוצה לשנות נתיב במהירויות שבין 80 קמ”ש ל-180 קמ”ש עליו רק להפעיל את האתת. ב-10 השניות הבאות מערכות המכונית יבדקו האם הנתיב פנוי, יתחשבו במהירות של כלי הרכב שבסביבה והנהג יזכה לסיוע בשינוי הנתיב וגם יקבל על כך הוראה בלוח המחוונים ובתצוגת העל.
  • Active Blind Spot Assist – מערכת הפוקחת עין על נקודה מתה במהירות שבין 10 קמ”ש ל-200 קמ”ש ומספקת לנהג התראה וויזואלית והתראה קולית כאשר האתת מופעל. במהירות של מעל 30 קמ”ש יש אפשרות להפעיל בלימה על צד אחד של כלי הרכב כדי למנוע תאונת צד של הרגע האחרון.
  • Traffic Sign Assist – זיהוי תמונה ומידע ממפה דיגיטלית של הדרך מאפשרים קביעת מגבלת מהירות מרבית בהתאם לתנאי הכביש ולתמרור שלאורכו. המערכת יכולה להתחשב גם בתנאי מזג האויר (למשל כאשר המגבים מופעלים).
  • Remote Parking Assist – מערכת המאפשרת לנהג להחנות את המכונית במקומות חניה צרים באמצעות אפליקציית סמארטפון.
רשימת החידושים במערכות הבטיחות ב-S קלאס (דיימלר)
רשימת החידושים במערכות הבטיחות ב-S קלאס (דיימלר)

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!