מרצדס מקדמת את המכונית החשמלית, תשיק 10 דגמים עד 2022

  • דיימלר תתחיל לשווק מכוניות חשמליות ב-2019 ומתכננת להשיק 10 דגמים חשמליים בשלוש שנים.
  • בשנה שעברה התקשתה החברה להפחית את פליטת המזהמים מדגמיה.
  • זטשה: מערכות הנעה אלטרנטיביות חייבות להיות אטרקטיביות.
gene_eq_1112
דגם הקונספט החשמלי של מרצדס-בנץ EQ (דיימלר)

אוטוניוז, 30.03.2017 – קבוצת דיימלר הודיעה על האצת תכנית פריסת המכוניות החשמליות והיא מתכננת להשיק 10 דגמים חשמליים עד 2022, הקדמה של שלוש שנים לתכנית המקורית. בשנה שעברה, אחרי שנים של שיפור בפליטות מזהמים, התקשתה הקבוצה להשיג הפחתה דומה, בגלל השינוי במגמות רכישת כלי רכב לקרוסאוברס ו-SUV. החברה שמרה על ממוצע פליטות של 123 ג'/ק"מ של דו תחמוצת הפחמן. עליה להגיע לממוצע של 100 ג'/ק"מ עד 2021 כדי לא לספוג קנסות שיוטלו ע"י האיחוד האירופי. בשנים הקרובות, אמר דיטר זטשה, יו"ר הנהלת הקבוצה באסיפה הכללית של בעלי המניות שנערכה אתמול (ד') בשטוטגארט, תשקיע החברה 10 מיליארד יורו בהגדלת פורטפוליו המכוניות החשמליות. במקביל יימשך המאמץ לשפר את טכנולוגיות מנועי הבעירה הפנימית ש"ימשיכו להיות אלמנט חשוב של הפתרון במשך תקופת מעבר."

מרצדס אמורה להשיק בתקופה הקרובה גירסת פלאג-אין הייבריד של ה-S קלאס בעלת טווח חשמלי של 50 ק"מ (בהתאם לסגנון הנהיגה ומשתנים נוספים), לדברי זטשה. העיקרון המנחה את החברה בפיתוח כלי רכב עם מערכות הנעה אלטרנטיביות אמר זטשה הוא "עקרון פשוט: מערכות הנעה אלטרנטיביות חייבות להיות מערכות הנעה אטרקטיביות."

בתערוכת פאריס האחרונה חשפה מרצדס את המותג החשמלי EQ בצורת מכונית קונספט. הקבוצה מתכננת לשווק מכוניות חשמליות החל מ-2019. אולם עוד השנה מתכננת החברה להשיק צי משאיות חשמליות, eTruck למבחני שדה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*