מרצדס-בנץ משקיעה 3 מיליארד יורו בסדרת מנועי דיזל חדשה

אוטוניוז, 20.06.2016 – דיימלר משקיעה 3 מיליארד יורו בפיתוח טכנולוגיה חדשה וסדרה חדשה של מנועי דיזל. המנוע הראשון עם הטכנולוגיה החדשה, OM 654, הותקן במרצדס E220 החדשה ועל אף שהוא נקי יותר, הוא גם חזק במידה ניכרת מהמנוע המקביל שקדם לו: הספק של 195 כ”ס לעומת 170 כ”ס למנוע היוצא ופליטה של 102 ג’/ק”מ של דו תחמוצת הפחמן. צריכת הדלק בהתאם לתקינת ה-NDEC עומדת על 3.9 ל’ ל-100 ק”מ.

למנוע ה-E220 ארבע צילינדרים והוא מגיע עם כמה עוצמות של הספק ומומנט. המנוע בארכיטקטורה זו, אולם בתצורות שונות, יותאם למגוון רחב של מכוניות וכלי רכב מסחריים כולל דגמים עם הנעה קדמית.

השיפורים בביצועי המנוע הושגו הודות ל”גישת טכנולוגיה משולבת הכוללת תאי שריפה מדורגים חדשים ופיתוח נוסף של מערכת הרסיקולציה של גזי הפליטה,” נכתב בהודעה לעיתונות. המנוע החדש מאפשר התקנה של רכיבי מערכות הפליטה בסמיכות למנוע במקום מתחת למכונית ובכך מתאפשרת הפעלה יעילה יותר של מערכת הפליטה שאינה תלויה בסגנון הנהיגה ובטמפרטורה החיצונית, לדברי החברה. במנוע משולבת מערכת SCR והוא עומד בתקנות זיהום אויר שאמורות להיכנס לתוקף בספטמבר 2017.

מבחני RDE

מנוע הדיזל עבר גם מבחני (Real Driving Emissions – (RDE שבוצעו ע”י חברת הבדיקות Dekra. המבחנים נערכו על מגוון של סוגי כבישים ותוצאתם היתה שהמכונית פלטה פחות מ-80 מ”ג/ק”מ של NOx. לפי התקנות החדשות 80 מ”ג/ק”מ הוא הרף העליון לפליטות. במקרים אחדים הפליטה אפילו היתה נמוכה הרבה יותר דיווחה מרצדס. אחת ההצלחות בפיתוח היתה הפחתה של טמפרטורת הפעולות היעילה של ה-SCR. מפיתוח המנוע החדש נלמדו לקחים שונים בתחום השימוש בחומרים ואופטימיזציה של מגדש הטורבו, מסרה מרצדס.

מסנני חלקיקים למנועי בנזין

חידוש אחר שמרצדס צופה בעקבות הפיתוחים האחרונים היא התקנת מסנני חלקיקים במנוע בנזין. כיום מסנני חלקיקים מותקנים רק במנועי דיזל. מרצדס ערכה מבחנים למנועים אלה בשנתיים האחרונות והדגם הראשון שיצויד בו יהיה ה-S500 כאשר הוא ישודרג בתוך שנתיים. בעתיד מסנני חלקיקים יותקנו גם לדגמים קיימים.

סידור המערכת הישנה (למעלה) כשרכיבי מערכת הפליטה פרושים לאורך צינור הפליטה לעומת המערכת הקומפקטית החדשה (דיימלר)
סידור המערכת הישנה (למעלה) כשרכיבי מערכת הפליטה פרושים לאורך צינור הפליטה לעומת המערכת הקומפקטית החדשה (דיימלר)

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!