מערכת סיוע לתמרון אמורה למנוע תאונות קדימה-אחור של משאיות

אוטוניוז, 07.07.2016 – שתי ספקיות רכיבים גרמניות, Webaco ו-ZF משלבות את הרכיבים אותם הן מייצרות למערכת בטיחות מקיפה שמטרתה מניעת תאונות קדימה-אחורה של משאית בכלי רכב אחרים. המערכת, שהוצגה ברמה של אבטיפוס, מכונה Evasive Maneuver Assist. Webaco מתמחה בייצור מערכות שונות לרכב ובהם גם מערכות רדאר ובלמים ו-ZF מייצרת מערכות היגוי.

תרשים המתאר את פעולת מערכת סיוע התמרון למניעת תאונה (Webaco)
תרשים המתאר את פעולת מערכת סיוע התמרון למניעת תאונה (Webaco)

המערכת החדשה מבוססת על חיישן רדאר מתקדם, ששמו המסחרי OnGuardeACTIVE המזהה עצמים לפני כלי הרכב ומשגר לנהג התראה באמצעות ראיה, שמיעה או באופן האפטי. במידה והנהג אינו יכול להגיב להתראות אלה באופן יעיל המערכת נכנסת לפעולה, מאטה את המכונית באמצעות מערכות בלימה אלקטרונית (EBS), מערכת בלימת חירום מתקדמת (AEBS) ומערכת ESC, כולן מיוצרות ע”י Webasto ומערכת ההיגוי ReAX, מערכת אלקטרוהידראולית של ZF מנווטת את המכונית אל מחוץ לאזור התאונה הפוטנציאלית. המערכת מאפשרת למשאית להאט, לשנות נתיב ולהגיע למצב עצירה מוחלטת.

המערכת שולטת על תנועות האורך והרוחב של המשאית והנגרר בתנאים מאתגרים ובמהירות גבוהה, נמסר בהודעה לעיתונות. תנאי של מצבי חירום עשויים לכלול פקק תנועה שהתגלה מאחורי עיקול או בנסיעה על כביש רטוב.

המערכת הודגמה לאחרונה במגרש ניסויים, אולם עדיין אין תאריך לייצור סדרתי.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!