מערכת חשמל 48 וולט חדשה תוצג בדטרויט

מרצדס AMG A45 עם מגדש חשמלי ומערכת 48 וולט (FEV)
מרצדס AMG A45 עם מגדש חשמלי ומערכת 48 וולט (FEV)

אוטוניוז, 10.04.2016 – FEV קבוצת חברות המתמחה בפיתוח ובדיקת מערכות הנעה קונבציונליות ואלטרנטיביות, ופועלת באירופה, צפון אמריקה ואסיה, תציג בתערוכת ה-SAE מערכות חשמל 48 וולט לכלי רכב. מהנדסי FEV מפתחים, בין השאר, מערכת Mild-Hybrid המבוססת על מערכת חשמל 48 וולט. בניגוד למערכות הייבריד או פלאג-אין הייבריד מערכת כזו, לדברי החברה, אינה דורשת תכנון מחדש של כל מערכת הכוח של המכונית.

להדגמת המערכת השתמשו מהנדסי FEV בדגם מרצדס AMG A45. הדגם המצויד במנוע בנזין טורבו 2.0 ל’ זכה לתוספת מגדש חשמלי, המופעל ע”י מערכת חשמל 48 וולט, ותומך בפעולת מגדש הטורבו בסל”ד נמוך ומשיג מומנט מירבי 45.9 קג”מ ב-500 סל”ד נמוך יותר בהשוואה לדגם הרגיל. הטכנולוגיה הזו מאפשרת הקטנת המנוע והשגת ניצולת טובה יותר לנפח ומומנט טוב יותר בסל”ד נמוך. למנוע הספק של 360 כ”ס ומהירותה המרבית של המכונית 270 קמ”ש.

בנוסף לכך מערכת 48 וולט תתמוך גם במערכות חשמליות נוספות שחלקן כבר מותקנות בכלי רכב וחלקן יותקנו בעתיד, דוגמת שיכוך זעזועים אקטיבי, הגה חשמלי ועוד. בנוסף לכך שילוב של מצבר 48 וולט וממיר 12 וולט DC/DC מאפשר מערכת mild-hybrid.

גרף המתאר את עוצמת המומנט עם וללא המגדש החשמלי ועוצמת המנוע (FEV)
גרף המתאר את עוצמת המומנט עם וללא המגדש החשמלי ועוצמת המנוע (FEV)

קצה יכולת ה-12 וולט

להערכת מומחי FEV מערכות 12 וולט נמצאות כיום בקצה גבול יכולתם לשרת את צרכי החשמל של מכוניות מודרנית. שימוש במערכת 48 וולט יפחית את הפסדי הזרם בעת חלוקה. שימוש בזרם גבוה יותר, מעל 60 וולט, שעשוי להראות כאלטרנטיבה טובה יותר מה-48 וולט, יחייב הערכות מיוחדת, שעלותה גבוהה, בגלל הזרם הגבוה וסכנותיו.

אחד הפתרונות לחישמול כלי רכב הינן מערכת הנעה פלאג-אין הייבריד, אולם מערכת מעין זו מחייבת התערבות בתכנון התמסורת, וגם לזה יש עלות, לדברי FEV, כך שלמרות יתרונותיה הטכניים של המערכת עלותה גבוהה יחסית.

המערכת שתוצג ב-SAE תוכל לתרום להפחתה של עד 15% בצריכת הדלק או לספק ביצועים טובים יותר ותגובה משופרת של המכונית. יתרון נוסף הוא בהפחתת זיהום המנוע בזכות תגובת הטורבו המהירה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!