מניה ללא תחתית: אנליסט בכיר קובע שהסיכונים בתכנית המפנה של פורד מצדיקים ירידה במחיר המניה

  • ג'ים האקט, ה-CEO החדש של פורד צפוי לפרסם את התכנית שלו לקבוצה בתחילת אוקטובר.
  • אדם ג'ונאס, אנליסט אוטומוטיבי בכיר, מצביע על כך שבתכנית המפנה הצפויה של פורד יש סיכונים.
  • ממליץ על מחיר מניה נמוך במידה ניכרת ממחירה כיום.

אוטוניוז, 21.09.2017 – אדם ג'ונאס, אנליסט אוטומטיבי בכיר, אינו חוזה לקבוצת פורד עתיד מזהיר, לפחות לא בשוק המניות. הביזנסאינסיידר פירסם שיונאס הפיץ הערכה הקובעת שהקבוצה עומדת בפני "רמות מוגדלות של סיכון ביצועים," הערכה המתייחסת לאפשרות שפעולותיו של ה-CEO החדש, ג'ים האקט, מהוות לא רק סיכוי אלא גם סיכון לא קטן לקבוצה. יונאס קבע למניה מחיר יעד 9 ד', נמוך בכ-23% ממחיר המניה בעת מתן ההמלצה.

ב-3 באוקטובר עתידה פורד לערוך תדריך לאנליסטים ובו יפרוס האקט את חזונו ותכניותיו. יתכן שאחת ההודעות תהיה על שיתוף פעולה עם ואיימו, זרוע הנהיגה האוטונומית של אלפאבית. בשנה האחרונה פורד אספה לא מעט מיזמים וסטארטאפים בתחום הנהיגה האוטונומית והטכנולוגיה החדשה, אולם לא הצליחה לגבש מדיניות ברורה בתחום. הצהרתו, מלפני כשנה, של מרק פילדס, ה-CEO שהודח מוקדם יותר השנה, שב-2021 פורד תייצר מכוניות ללא הגה ודוושות הילוכים, נראתה כמקדימה את עצמה במספר שנים. ההצהרה לא סייעה לפילדס לשמור על משרתו.

"עד כה פורד לא שיתפה פעולה ברמה גבוהה עם שחקני הטכנולוגיה הגדולים יותר והמבוססים יותר, הבוחנים את [שוק] הניידות," כתב ג'ונאס בתזכיר. "מאמציה של אלפאבית לפתח רשתות תחבורה ברת קיימא באמצעות החטיבה האוטונומית שלה, (הקרויה כיום ואיימו) היא אולי היוזמה הגדולה ביותר של אחד השחקנים הגדולים."

פורד ו-ואיימו ניהלו בעבר מו"מ לשיתוף פעולה, אולם הוא נכשל ולפי דיווחים אחדים, הוביל גם לפיטוריו של פילדס. ה-CEO הנוכחי של ואיימו, ג'ון קרפצ'יק, עבד בפורד 14 שנה, מה שמעודד את החברה ג'ונאס לגבי האפשרות להסכם בין שתי החברות.

"אנו סבורים כי יו"ר פורד, ביל פורד, בחר בג'ים האקט לבצע שינוי תרבותי ומבני עמוק בחברה, שעשוי להיות מעורב בבניה מחדש של תיק העסקים, מבנה דיווח חדש, שותפויות חדשות ושכירים חדשים," כתב יונאס. "למרות שאיננו יכולים לשלול הצלחה ולהכיר בהזדמנות של ניהול מוכשר להביא לשינוי מתמשך, אנו מאמינים שהמשקיעים לא מקבלים פיצוי על רמות גבוהות של סיכון ביצוע."

כותרות היום

עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin