מנהלים בכירים בפולקסווגן מבוקשים בארה”ב בפרשת הדיזלגייט

  • היינץ-יעקב נויסר, מהמהנדסים הבכירים בתקופת הדיזלגייט, מבוקש ע”י שלטונות ארה”ב.
  • אולביר שמידט, בכיר בפולקסווגן מוחזק במעצר כבר חמישה חודשים בארה”ב ומשפטו צפוי להתחיל רק בינואר 2018.
  • גרמניה אינה מסגירה את אזרחיה לארה”ב.

אוטוניוז, 25.06.2017 – חמישה מנהלים בכירים בקבוצת פולקסווגן, החשודים במעורבות בפרשת הדיזלגייט, מבוקשים בארה”ב ע”י ה-FBI. שלטונות ארה”ב פנו לאינטרפול בבקשה לעצרם ולהסגירם, כך דיווח הסד דויטשה צייטונג. עורך דינו של היינץ-יעקב נויסר, מהנדס בכיר בקבוצת פולקסווגן בתקופת הדיזלגייט, אמר לבילד הגרמני שהוא יעץ ללקוחו של לעזוב את גבולות גרמניה. גרמניה אינה מסגירה את אזרחיה, אולם במידה והוא ייעצר במדינה אחרת, כולל באחת ממדינות האיחוד האירופי, הוא עלול להיות מוסגר לארה”ב. נויסר היה מנהל הפיתוח של קבוצת פולקסווגן בתקופת הדיזלגייט.

בפברואר השנה נעצר בשדה תעופה בפלורידה, ארה”ב, אוליבר שמידט, שהיה אחראי על נושאי איכות הסביבה בקבוצת פולקסווגן בארה”ב. בחודש שעבר סרב בית משפט בארה”ב לשחררו בערבות מחשש שהוא יימלט. משפטו צפוי להתחיל בינואר 2018, כשנה אחרי שהוא נעצר.

בינואר האחרון הגיע פולקסווגן להסכם עם הסוכנות האמריקנית להגנת הסביבה שחיסל את הפרשה. עלות ההסכם לפולקסווגן היתה לפחות 4.3 מיליארד ד’. אולם הספיחים הפליליים של הפרשה והשלכותיה הכספיות עוד עשויים לרדוף את החברה במשך תקופה ארוכה ולחבל במאמציה לשיקום.

הבכירים הנוספים הנמצאים ברשימת המבוקשים של ה-FBI הם ינסה אדלר, לשעבר מנהל פיתוח מנועים בפולקסווגן; ריצ’ארד דורנקמפ, שהוביל את קבוצת הפיתוח למנוע הדיזל הראשון באמריקה שיעמוד בתקינה אירופית, ברנד גוטווייס, לשעבר מנהל איכות בפולקסווגן ויורגן פטר, מנהל איכות.

עד כה האשימה האשימה התביעה האמריקנית שבעה אנשים במעורבות בדיזלגייט. אחד מהם, ג’יימס ליאנג, משתף פעולה עם החקירה, אחרי שהודה באשמתו. החוקרים, הן בארה”ב והן בגרמניה טרם הגיעו לצמרת הגבוהה ביותר של קבוצת פולקסווגן.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!