ממשל טראמפ מחסל את המחלקה שחשפה את הדיזלגייט

  • הצעת התקציב החדשה לסוכנות להגנת הסביבה, EPA, מקצצת כמעט את כל תקציב המחלקה לבדיקת צריכת דלק.
  • במידה והתקציב יאושר המחלקה תקצץ יותר ממחצית כוח האדם שלה.
  • יצרניות הרכב חוששות מעיכובים באישור דגמים חדשים.

אוטוניוז, 05.04.2017 – הממשל האמריקני של הנשיא דונלד טראמפ מציע בהצעת התקציב החדש לחסל את בדיקות פליטות ממכוניות קלות. הוושינגטון פוסט פירסם אתמול (ג’) את הצעת התקציב לסוכנות להגנת הסביבה, EPA, ובה קיצוץ של כמעט כל התקציב המיועד למטרה זו. בין השאר נבחנו במבחני ה-EPA נתוני צריכת דלק והתאמתם לשילוט במכונית. בעוד שהממשל מבקש לקצץ כמעט את כל התקציב למטרה זו, הוא מציע להטיל היטל על יצרניות המכוניות כדי להמשיך ולקיים מבחני צריכת דלק, ככל הנראה בהיקף מוגבל. היקף הקיצוץ המוצע הוא 48 מ’ ד’ שהם 99% מהתקציב. לפי רויטרס כמחצית מהעובדים במחלקה לבדיקות צריכת דלק יפוטרו.

בשנים האחרונות היו למחלקה זו מספר הישגים ובראשם חשיפת הדיזלגייט, שיעלה לקבוצת פולקסווגן סכום לא ידוע, שבינתיים עומד על כ-30 מיליארד ד’. שנה קודם נחשפה רמאות של קבוצת יונדאי בדיווח נתוני צריכת דלק והיא נקנסה ב-350 מ’ ד’.

דובר של ה-EPA שהתייחס למסמך אמר שהמטרה היא להעניק יותר ערך לצרכני הרכב תמורת הוצאה קטנה יותר.

בראש ה-EPA, הסוכנות להגנת הסביבה, עומד סקוט פרויט, שעד למינויו לתפקיד ע”י טראמפ, היה ידוע בעוינותו לסוכנות ולמשימותיה המסורתיות והכחיש שדו תחמוצת הפחמן גורם להתחממות כדור הארץ. בחודש שעבר טראמפ הורה על בדיקה מחדש של תקנות צריכת דלק מחמירות שהתקבלו בתקופת הממשל הקודם.

עדיין לא ברור מה תהיה תגובת יצרניות הרכב להצעותיו של טראמפ. מצד אחד זה יוריד מהן את הלחץ לפתח מערכות מתוחכמות יותר ועשוי להגביר את הרווחיות, אולם מצד שני התקנות החמורות עדיין יהיו תקפות בשווקים אחרים. דוברת מטעם גוף הלובי של יצרניות הרכב בארה”ב אמרה שיצרניות הרכב חוששות מעיכובים באישור כלי רכב חדשים בגלל השינויים בתקנות.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!