מכון המחקר טויוטה השקיע 14 מיליון דולר בסטארטאפ ישראלי שפיתח עוזר לקשישים

  • ההשקעה היא ב-Intuition Robotics המפתחת מכשיר וטכנולוגיה לסיוע לקשישים.
  • החברה טוענת להשפעות משמעותיות על בריות המשתמשים במתקן.
  • TRI לא פרטה באיזה כיוונים החברה תפתח את מוצריה.
סייעת לקשישים ElliQ (יוטיוב)
סייעת לקשישים ElliQ (יוטיוב)

אוטוניוז, 12.07.2017 – מכון המחקר של טויוטה (TRI) יחידה שהוקמה לפני שנה בארה”ב, השקיעה 14 מ’ ד’ בסטארטאפ הישראל Intuition Robotics, באמצעות Toyota AI Ventures. קרן זו שרק הוקמה צוידה ב-100 מ’ ד’ להשקעה בסטארטאפים בשלב מוקדם.

בהזדמנות זו הודיע TRI על השקעה בעוד שני סטארטאפים. האחד הוא Nauto, המיועד לשימוש נהגים מקצועיים ומנהלי ציי רכב ומטרתו לבקר את הנהגים על הכבישים, את סביבת כלי הרכב ולמנוע תאונות. במכשיר Nauto נמצאים חיישנים עם יכולת אינטליגנציה מלאכותית והוא מותקן על הצד הפנימי של השמשה הקדמית של כלי הרכב, משם הוא מספק הקשרים ויזואליים מהסביבה החיצונית והפנימית לכלי הרכב. TRI השקיעה 12 מ’ ד’ בגיוס של Nauto.

הסטארטפ השני הוא SLAMcore הבריטי המפתח אלוגריתם שנועד לפלטפורמות טכנולוגיות דוגמת מכונית אוטונומית, דרונים ועוד לייצר מפה של סביבתם ולמקם את עצמם בתוכה.

Intuition Robotics שונה משתי החברות האחרות בכך שהפיתוח שלה, ElliQ עדיין אין לו כל יישום אוטומוטיבי או תחבורתי. קהל היעד שלו הם קשישים שהמכשיר נועד להקל עליהם את הקשר עם הסביבה באמצעים טכנולוגיים, מעין סירי לדור הזהב. לדברי דור סקולר, ה-CEO של החברה, המכשיר מסייע לפעילת אקטיבית של קשישים, מאפשר דחיה של דימנטיה ב-47% מהמקרים ואנשים המשתמשים בו מחלימים ממחלות ומפציעות ב-25% מהר יותר. בסרטון ביוטיוב סיפר סקולר כיצד מהנדסים ב-TRI סייעו לחברה בפתרון בעיה במנועים החשמליים עוד לפני שנחתם הסכם בין שתי החברות.

קשה לדעת למה בדיוק מייעדת TRI ל-Intuition Robotics, אולם זה לא יפתיע אם המוצר החדשני יהפוך לסייע לנהג ולנוסעים במכונית, בנוסף לתפקידיו כעוזר אישי לקשישים.

“TRI צומחת במהירות, ואנו מזהים את החשיבות הקריטית של הרחבת שיתוף הפעולה שלנו עם כישרונות היזמות המבריקים בעולם,” אמר גיל פראט, ה-CEO של TRI. “מיזם זה הוא צעד חשוב לקראת המשימה שלנו להעצים יזמים מוכשרים החולקים את מחויבותה של טויוטה לשיפור איכות חיי האדם.”

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!