מישיגן תתיר הפעלת מכוניות ללא נהג על כבישיה

אוטוניוז, 28.08.2016 – הסנאט של מדינת מישיגן ידון השבוע בחוק המתיר הפעלת מכוניות ללא נהג על כבישי המדינה, כולל מצב שבו נהג אינו יושב מאחורי ההגה כגיבוי למערכת האוטונומית. מטרת החוק היא לחזק את תעשיית הרכב שמרכזה הקלאסי נמצא בדטרויט, מישיגן. לאחרונה מעבירה תעשיית הרכב את מרכזי המו”פ שלה העוסקים בהייטק, בעיקר בפיתוח מערכות נהיגה אוטונומית אבל גם בתחומים אחרים, לעמק הסיליקון, קליפורניה, כאשר גם מרבית נסיעות המבחן נערכות על כבישים ציבוריים בקליפורניה ובמדינות שכנות.

הצעת החוק הוגשה ע”י סנטור מייקל קואל, והיא כוללת גם סעיף שיאפשר ליצרניות רכב להפעיל שירותים של מכוניות-לפי-ביקוש. לפי הצעת החוק במקרה של תאונה שבה תהיה מעורבת מכוניות ללא נהג האחריות תהיה על יצרנית הרכב והספקיות.

גוגל חנכה לפני מספר שבועות מגרש מבחנים למכוניות אוטונומיות במישיגן על שטח של כ-5 דונם. אולם בשבועות האחרונים חלה פריצה מפתיעה של המכונית ללא נהג, כאשר אובר הודיעה על תחילת הפעלת שירות כבר בשבועות הקרובים ופורד הודיעה שבעוד חמש שנים היא תייצר מכונית ללא נהג עבור ציי רכב ובמקביל חנכה מרכז לפיתוח טכנולוגיית מכונית ללא נהג בעמק הסיליקון, הרחק מבסיסה המסורתי במישיגן.

בשבוע שעבר הופעל לראשונה שירות של מוניות ללא נהג בסינגפור, ע”י חברת nuTonomy שאחד ממשקיעיה הוא ביל פורד, יו”ר קבוצת פורד.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!