מישיגן תקל על מבחני מכונית אוטונומית, גוגל תפתח מכוניות אוטונומית במדינה

המתקן של גוגל עדיין לא מוכן (גוגל)
המתקן של גוגל עדיין לא מוכן (גוגל)

אוטוניוז, 27.05.2016 – גוגל הודיעה השבוע על הקמתו של מרכז חדש לפיתוח נהיגה אוטונומית בנובי, מישיגן, מדינתתעשיית הרכב הגדולה והחשובה ביותר בצפון אמריקה. באותו יום הגיש לסנאט של מדינת מישיגן הסנאטור מייק קואל חבילה של ארבעה חוקים שנועדו להקל באופן ניכר את האפשרות לבחון מכוניות אוטונומיות על 122,000 המייל של כבישי המדינה. הצעת החוק, שנועדה לשמר את מעמדה הבכיר של מישיגן כמרכז תעשיית הרכב העיקרי בצפון אמריקה, תזכה ככל הנראה לתמיכה רחבה בסנאט, בתמיכה של המושל וצפויה להתקבל עד חודש ספטמבר הקרוב, להערכת הדטרויט ניוז. קואל אמר שהוא לא ידע “רשמית” על כוונתה של גוגל לפרסם ביום שבו הגיש את הצעות החוק, את הידיעה על פתיחת מרכז לפיתוח מכונית אוטונומית במישיגן.

“במשך מספר שנים עמיתים מהקבוצה שלנו עבדו באזור דטרויט רבתי,” נכתב בפוסט באתר גוגל. “כעת הגיע הזמן לתקוע שורשים: אנחנו מייסדים מרכז פיתוח טכנולוגי למכונית נוהגת-עצמית בנובי, מישיגן.”

המתקן של גוגל, שלא יעשה בו מחקר אל פיתוח בלבד, ויטופלו בו בין השאר 100 מכוניות הקרייזלר פאסיפיקה האוטונומיות שקרייזלר תייצר עבור גוגל לפי הסכם שנחתם החודש, ישתרע על שטח של כ-5,000 מ”ר. החוזה עם FCA אינו אקסקלוסיבי וגוגל מנהלת שיחות גם עם חברות אחרות במטרה להגיע להסכמים דומים. גוגל תתחיל לעבור למתקן החדש עוד השנה.

החקיקה החדשה, שאמורה להחליף חקיקה בתחום שנכנס לתוקף רק במרץ 2014, מעידה על המהירות הרבה שבה טכנולוגיית הנהיגה האוטונומית מתפתחת. החוק החדש אמור לאפשר לבחון מכוניות אוטונומיות ללא נהג מאחורי ההגה, בעוד שכיום נהג חייב להמצא מאחורי ההגה, מוכן לקחת את השליטה במכונית באירוע בלתי צפוי.

החקיקה החדשה תעודד גם פעילות של מתקנים יעודיים למבחן מכוניות אוטונומיות דוגמת ה-America Center for Mobility, אתר למבחני מכוניות אוטונומיות שהוקם על שטח של 300 אקר שהוא בעבר מפעל Willow Run שבו פעל קו ייצור שעליו יוצרו המפציצים מדגם B24 Liberator, שקבוצת פורד הקימה והפעילה במהלך מלחמת העולם השניה.

לפי הדטרויט ניוז החקיקה תייעל את זמן המבחנים של פלאטונים, שיירות של משאיות, שבה הסמי טריילר הראשון שולט על כל שאר המשאיות שבשיירה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!