מחקר צופה שתעשיית הביטוח תחפש מודל עסקי חדש לעידן המכונית האוטונומית

אוטוניוז, 30.03.2016 – ירידה במספר תאונות הדרכים כתוצאה מיישום טכנולוגיות נהיגה אוטונומית, צפויה להגדיל את רווחי חברות הביטוח בטווח הקצר, אולם השפעתה על המודל העסקי של ביטוח רכב לטווח בינוני וארוך ברורה פחות, כך קובע מחקר שערכה מודי’ס. המחקר צופה שב-5-10 השנים הקרובות תחול ירידה במספר תאונות הדרכים כתוצאה משימוש גובר במערכות דוגמת בלימה אוטומטית, בקרת שיוט סתגלנית, ומניעת סטיה מנתיב. בעשור הקרוב החברות עדיין לא יורידו את פרמיות הביטוח, לפי המחקר, ולכן רווחיהם בטווח הקצר יגדלו.

המחקר צופה שיישום טכנולוגיית מכונית אוטונומית מלאה הוא עדיין במרחק של כמה עשורים, אולם הוא מעלה את השאלה של תפקיד המבטח בעולם שבו יהיו הרבה פחות תאונות. בנוסף לכך, על המחוקקים והרשויות השונות יהיה לקבוע מי יישא באחריות לתאונות כאשר למשוואה עשויים להצטרף גם חברות טכנולוגיה, המפתחות טכנולוגיה של מכונית אוטונומית, ויצרניות הרכב.

להערכת מודי’ס רק ב-2045 מספר כלי הרכב האוטונומיים יעלה על זה של כלי הרכב הרגילים, מאחר שנותרו עוד מכשולים רבים להתגבר עליהם, כולל פיתוחים טכנולוגיים ואישורים רגולטוריים.

מודי’ס קובעת שכאשר מכוניות אוטונומיות יהפכו לפופולאריות תדירות התאונות תפחת בחדות, מה שיגרום להפחתה חדה במחירי הפרמיות וכתוצאה מכך ירידה חדה ברווחי המבטחים. “ההשפעה על התעשיה יכולה להיות דרמטית לאורך תקופה ארוכה, בהתחשב בכך שביטוח אישי למכונית הוא הביטוח הפרטי והמסחרי הגדול ביותר בארצות רבות, כולל ארה”ב,” קובע המחקר.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!