מחקר צופה גידול חד לכלי רכב פלאג אין הייבריד וגידול מתון בלבד להייבריד

אוטוניוז 05.11.2014 – חברת המחקר Navigant Research צופה גידול חד בעשור הקרוב (2014-2023) במכירות כלי רכב חשמליים שניתן להטעין ממקור חשמל חיצוני, לעומת גידול מתון יותר במכירות של כלי רכב הייברידיים, שאין אפשרות להטעינם מהחשמל. מחירי הסוג האחרון של כלי הרכב הינם נמוכים יותר והם מהווים היום, ויהוו גם בעוד עשור, את מרבית כלי הרכב המחושמלים שיעלו על הכבישים.
בשנת 2014 צופה Navigant, ימכרו בעולם 2.7 מיליון כלי רכב מחושמלים ש-12.7 אחוזים מהם, כ-340,000 יחידות, יהיו כלי רכב בסגמנט ה-PEV (אפשרות לטעינה מרשת החשמל, הכוללת טכנולוגיות BEV ו-PHEV) והשאר, כ-87.3 אחוזים כלי רכב הייברידיים. בעשור הקרוב צופה המחקר גידול ל-5.8 מיליון כלי רכב מחושמלים בהנחה שמרנית ו-7 מיליון כלי רכב מחושמלים בהנחה אגרסיבית. בתקופה זו כלי רכב בטכנולוגיות ה-PEV צפויות לגדול ביותר מ-700 אחוזים ולתפוס נתח שוק מבין כלי הרכב המחושלמים של 39 אחוזים. לעומת זאת מכירות כלי רכב הייברידיים יגדלו בכ-165 אחוזים ויסתכמו בכ-3.9 מיליון כלי רכב ופלח שוק שיצטמצם לכ-61 אחוזים.

לדברי המחקר שיווקם של כלי רכב מחושמלים ימשיך להיות תלוי ברמות תמיכה ותמרוץ ממשלתיות, אם כי השווקים יהפכו לתחרותיים יותר בזכות גידול בהיצע כלי הרכב. כלי הרכב המחושמלים גם ימשיכו להיות יקרים יחסית ולכן פופולאריים יותר בקרב דגמים יקרים יותר, בהם ההפרש בין כלי רכב רגיל למחושמל הוא קטן יותר. תפוצתם של כלי רכב מחושמלים גם תלויה ביכולתם של יצרניות הרכב לגוון את הייצור לתצורות מעבר לתצורת ההאצ’בק, שהיא כיום התצורה הפופולארית לכלי רכב מחושמלים.

מתוך הנחה שסך מכירות מכירות כלי רכב גלובליות יעמדו ב-2023 על 100 מיליון יחידות, פלח השוק של המכוניות המחושמלות צפוי להיות כ-7 אחוזים. המחקר אינו כולל כלי רכב מחושמלים עם מערכות 48 וולט.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!