מובילאיי תשתתף בפרויקט 140 מיליון דולר ל'עיר חכמה' בקולומבוס

מפה וסטטיסטיקה של המשתתפות בתחרות העיר החכמה (DOT)
מפה וסטטיסטיקה של המשתתפות בתחרות העיר החכמה (DOT)

אוטוניוז, 25.06.2016 – אנתוני פוקס, שר התחבורה האמריקני, הודיע שלשום (ה') על זכייתה של העיר קולומבוס, אוהיו, במענק פדראלי בסך 40 מ' ד' בתחרות ה-Smart City Challenge שאירגן משרד התחבורה האמריקני. מענק זה מצטרף להשקעה של 10 מ' ד' מצד Vulcan Inc. חברה בבעלות פול אלן, ממייסדי מיקרוסופט, ועוד 90 מ' ד' מגורמים עסקיים פרטיים בקולומבוס ששמותיהם לא פורסמו. בסך הכל יעמדו לרשות הפרויקט לפחות 140 מ' ד'. במסגרת הפרויקט יבחנו מכוניות חשמליות אוטונומיות וטכנולוגיות נוספות בתחום התחבורה הציבורית והשיתופית.

לשלב הגמר של התחרות הגיעו שבע ערים בגודל בינוני, מתוך 77 שניגשו אליו. הרעיונות בהצעות השונות כללו קונספטים תחבורתיים חדשנים ובהם מסדרונות לתנועה של מכוניות אוטונומיות, חישמול ציי רכב עירוניים וציוד של אלפי אוטובוסים, מוניות ומכוניות במערכות תקשורת V2V.

"קולומבוס נבחרה כמנצחת בגלל שהיא הציעה חזון הוליסטי מרשים כיצד הטכנולוגיה יכולה לסייע לתושבי העיר לנוע בקלות ולנצל הזדמנויות," נכתב בהודעה משרד התחבורה.

בתכנית של קולומבוס הוצע לפרוש שלושה שאטלים מונעים חשמלית ובעלי נהיגה עצמית לחיבור בין מסוף תחבורה ציבורית לאזור מסחר וחיבור של אזורי מגורים לאזורי עבודה. קולומבוס מתכננת להשתמש בנתוני אנליטיקה לשיפור הגישה למתקני רפואה בשכונות שכיום יש בהם תמותת תינוקות הגבוהה פי ארבע מהממוצע הלאומי, כדי לשפר את הסיוע הרפואי לאמהות ותינוקות.

שותפות הפרויקט

פרויקט הסמארט סיטי יבוצע בסיוע גורמים פרטיים שנבחרו אף הם במסגרת התחרות. מכ-300 החברות שניגשו לתחרות נבחרו חברות בתחומים שונים הקשורים לתחבורה מקושרת ואוטונומית ובהם שירותי הענן של אמאזון, Vulcan Inc., NXP יצרנית המוליכים למחצה, DC Solar, מובילאיי, Autodesk, Alphbet Sidewalk Labs, וקונטיננטל אוטומוטיב.

כל הערים שהשתתפו בתחרות גייסו 500 מ' ד' ממשקיעים פרטיים לישום תכניותיהם.

"שינוי האקלים הוא אתגר מורכב ונצטרך לעבוד ביחד לפתח פתרונות חדשניים וגדולים," אמר פול אלן מ-Vulcan Inc.. "אחד היתרונות הגדולים של התחרות הזאת היא כיצד לתמרץ מנהיגים ב[סקטורים] ציבורי, פרטי וללא מטרות רווח לשתף פעולה."

"אנחנו התרשמנו מאד מעד כמה המשתתפות בגמר הדגימו את המחוייבות שלהן להפוך את הערים שלהם משולבות לגמרי בעיר העתיד במיוחד ככל שהדבר נוגע לבטיחות," אמר פרופ' אמנון שעשוע היו"ר וה-CTO של מובילאיי. "אנחנו מצפים להתקדמות משמעותית מכל המשתתפים בגמר כתוצאה מהאתגר ומקווים שהם ימשיכו לאמץ את הפתרונות צופי העתיד, דוגמת מובילאיי, ויהפכו את תשתית התחבורה והבטיחות בערים שלהם."

תצוגת העיר החכמה של קולומבוס

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*