מובילאיי מהדקת שיתוף הפעולה עם דלפי, יפתחו מערכת מדף לנהיגה אוטונומית

מכונית עם מערכת נהיגה אוטונומית (דלפי)
מכונית עם מערכת נהיגה אוטונומית של דלפי. שיתוף פעולה עתיק יומין עם מובילאיי (דלפי)

אוטוניוז, 23.08.2016 – מובילאיי ממשיכה לכסות את אופציות התפתחותה בשוק האוטומוטיבי כשהודיעה היום (ג') על שיתוף פעולה חדש עם דלפי אוטומוטיב לפיתוח מערכות נהיגה אוטונומית, המבוססות על טכנולוגיות של שתי החברות עבור יצרניות רכב שאין ביכולתם ובאמצעיהם לפתח מערכות כאלה באופן עצמאי. במסגרת שיתוף הפעולה שתי החברות מתכוונות turn key solution למכירה ליצרניות רכב שאינן יכולות או מעוניינות להשקיע סכומי עתק בפיתוח מערכות נהיגה אוטונומית ברמות 4/5. מערכת ראשונה תוצג בתערוכת CES בלאס ווגאס בינואר הקרוב ומערכת מכונה לייצור תושלם ב-2019. כבר בסוף 2019 המערכות יוכלו להיות משווקות לציבור הרחב, אם יצרניות רכב שירכשו את המערכת יזמינו את התאמתה מספיק זמן מראש.

"שיתוף הפעולה שלנו עם דלפי יאיץ את משך הזמן להגעה לשוק ויאפשר ללקוחות לאמץ רמות נהיגה אוטומטית 4/5 ללא צורך להשקיע הון רב, וכך ליצור עבורם יתרון עצום," מסר בהודעה לעיתונות פרופ' אמנון שעשוע היו"ר וה-CTO של מובילאיי.

מובילאיי תתרום לפרויקט טכנולוגיות המבוססות על הצ'יפים EyeQ 4/5, את מערכת ה-REM שהיא החלה לפתח השנה והמסוגלת ליצור מפות בזמן אמת תוך מיקום של כלי הרכב בהן. דלפי תשלב בפתרון המשותף אלוגריתם לנהיגה אוטונומית שפותח ע"י Ottomatika, חברה אותה היא רכשה לאחרונה והכולל מאפיינים של תכנון נתיב ותנועה, את ה-Multi Domain Controller (MDC) מערכת של מצלמה, רדאר ו-LiDAR. שתי החברות יפתחו במשותף את הדור הבא של טכנולוגיות היתוך נתוני חיישנים כמו גם פיתוח "מדיניות נהיגה" המדמה תהליך קבלת החלטות עי הנהג. הטכנולוגיה האחרונה תהיה שילוב בין האלוגריתם של Ottomatika לבין יכולת לימוד העמוקה שמובילאיי מפתחת.

בהודעה לעיתונות ציין פרופ' שעשוע שיחסי שיתוף הפעולה בין מובילאיי לדלפי החלו כבר ב-2002. ואכן מבחינה זו אין חידוש במיזם החדש והוא ככל הנראה יתבסס על מערכות שהשתיים פיתחו בעבר עבור יצרניות רכב כמו וולבו וג'נרל מוטורס, תוך פיתוח ושילוב אלמנטים חדשים המתחייבים מהצורך להגביר את יכולת הנהיגה האוטונומית.

מובילאיי אינה משתפת פעולה עם שתיים מיצרניות הרכיבים הגדולות בעולם, בוש וקונטיננטל, שהן שתיים מיריבותיה הגדולות ביותר בתחום פיענוח הראיה, בעוד דלפי אוטומוטיב ויתרה כבר מזמן על תחרות בתחום זה ומשתפת פעולה עם החברה הישראלית. בנוסף לכך מובילאיי משתפת פעולה עם יצרניות רכיבים נוספות ובהן מאגנה אינטרנשיונל ווליאו, דנסו ואחרות.

איור שיתוף הפעולה בין דלפי למובילאיי בפיתוח מערכת נהיגה אוטונומית (דלפי)
איור שיתוף הפעולה בין דלפי למובילאיי בפיתוח מערכת נהיגה אוטונומית (דלפי)

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*