מובילאיי בהסכם עם פולקסווגן פרטיות לשימוש ב-REM

  • מכוניות פולקסווגן ישולבו במערכת מיפוי המונים של פולקסווגן.
  • בהודעה של פולקסווגן לא הוזכרו יכולות הבטיחות של המערכת.
  • מובילאיי טרם פרסמה הודעה באתר החברה על ההסכם.
הרברט דיס, הבוס של פולקסווגן פרטיות (מימין) עם אמנון שעשוע, יו"ר מובילאיי וה-CTO בעת חתימת החוזה (פולקסווגן)
הרברט דיס, הבוס של פולקסווגן פרטיות (מימין) עם אמנון שעשוע, יו"ר מובילאיי וה-CTO בעת חתימת החוזה (פולקסווגן)

אוטוניוז, 14.02.2017 – מניית מובילאיי זינקה אתמול ב-5% אחרי הודעה על שיתוף פעולה עם מותג פולקסווגן פרטיות על ניצול מערכת ניווט ההמונים של החברה ליצירת מפות מדויקות ופיתוח נהיגה אוטונומית.

בהודעה לעיתונות שפולקסווגן פירסמה אתמול (ב'), נמסר על הסכם שנחתם ב-10 בפברואר. בהודעה הדגש הוא על "שימוש במפה מבוססת מצלמה וטכנולוגיית הלוקליזציה Road Experience Management – REM ממובילאיי," בעוד יתרונות מערכת מובילאיי בתחום הבטיחות אינם מוזכרים. "בעתיד שתי החברות יאספו נתונים במשותף וינצלו זאת לדור חדש של מפות אינטיליגנטיות ברמה גבוהה," נכתב בהודעה.

לפי ההודעה מערכת REM היא רמה הכרחית לנהיגה אוטונומית. "כך פועל REM בפועל: מכוניות פולקסווגן, אשר יצוידוו עם מצלמות קדמיות, יראו סימוני נתיב ומידע כביש באמצעות מערכת חיישן אופטי של מובילאיי, ומידע זה יזרום בפורמאט דחוס לענן. נתוני ציד זה ישמשו לשיפור מתמיד למפועת ניווט היי-דפינישן עם יכולת מיקום מדוייקת מאד. אלה, בתורן, ישמשו כבסיס לנהיגה אוטונומית ופיתוח מתקדם של מערכות עזר רבות," נכתב בהודעה של פולקסווגן.

לפי ההודעה לעיתונות זה ההסכם הראשון מסוגו בעולם ליצירת "מפה עולמית אחת בהיי דפינישן." המידע שיאסף, לפי פולקסווגן, יהיה אנונימי.

בשנה שעברה הבטיחה מובילאיי שהיא תחתום על הסכמי שיתוף פעולה עם שלוש יצרניות רכב ובפועל היא חתמה על שניים. ההסכם השלישי הוא ככל הנראה ההסכם לשיתוף פעולה במסגרת ה-REM ומציג ערוץ הכנסות חדש למובילאיי, ערוץ שבו האספקטים הבטיחותיים של מערכת הבטיחות של החברה הם משניים ליכולות איסוף הנתונים לצרכי מיפוי דיגיטלי. מההודעה לא ברור האם מערכות הבטיחות המוטבעות כיום בצ'יפים של מובילאיי הם חלק מהעיסקה או שמא מובילאיי תספק צ'יפ ייעודי לאיסוף נתונים בלבד. יתכן גם שמערכות ראיה של צדדים שלישיים יספקו נתונים למערכת אם כי בהודעה נמסר שהמכוניות יצויד ב"מערכת חיישן אופטי של מובילאיי."

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*