מאסק צייץ שטסלה תחשוף בספטמבר משאית חשמלית

  • אחרי תחילת ייצור מודל 3 טסלה תחשוף את המשאית החשמלית.
  • מרצדס-בנץ מקדימה את טסלה בפיתוח משאית חשמלית
  •  בסוף השבוע שווי השוק של טסלה נמוך בחצי מיליארד דולר מזה של ג'י.אמ.

אוטוניוז, 15.04.2017 – "חשיפה של טסלה סמי טראק נקבעה לספטמבר. הצוות עשה עבודה נהדרת," צייץ ביום חמישי, אילון מאסק, הבוס של טסלה, והקפיץ את מניות החברה ב-3%. החשיפה מתוכננת אחרי שטסלה תתחיל בייצור מסחרי, אם כי עדיין בקצב נמוך יחסית, של מודל 3.

זו כמובן אינה הפעם הראשונה שמאסק מדבר על משאית חשמלית, אותה הוא הזכיר במנפיסט מהשנה שעברה Master Plan, Part Deux. במנפיסט הזכיר מאסק את הצורך של טסלה להיכנס לסגמנטים הפיקאפ טראקס (סגמנט המכוניות הפופולרי ביותר בארה"ב), המשאיות הכבדות וכלי הרכב לאזורים אורבניים צפופים. מאסק ציין אז שטסלה כבר עובדת על פרויקטים אלה וצפויה לחשוף אותם ב-2017.

למרות שמאסק לא חשף פרטים נוספים, צפוי שהמשאית תהיה אוטונומית ברמה גבוהה.

את תוכנית משאית הסמי, או הגורר, של טסלה מוביל ג'רום גוילן, שהיה מנהל בכיר בדיימלר והוביל את פיתוח סידרת הגוררים Cascadia, של פרייטליינר, יצרנית המשאיות האמריקנית שבבעלות דיימלר.

את מאסק מקדימה לפחות יצרנית משאיות אחת, מרצדס-בנץ, שהציגה את ה-e-Truck בשנה שעברה וכבר השנה מתחילה בסדרת ניסויים עם מפעילות ציי משאיות.

טסלה סיימה את השבוע עם שווי שוק של 49.58 מיליארד ד', פיגור של כחצי מיליארד ד' אחרי ג'נרל מוטורס, שלה שווי שוק של 50.31 מיליארד ד'. בראשית השבוע, למשך יום אחד, שוויה של טסלה היה גבוה מזה של ג'נרל מוטורס.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*