מאות מעריצים, 134,000 הזמנות בהשקת הטסלה מודל 3

טסלה מודל 3 בהשקה (צילום מסך)
טסלה מודל 3 בהשקה (צילום מסך)

אוטוניוז, 01.04.2016 – לעיני מאות מעריצים נלהבים, שזכו בהזמנה מיוחדת, חשף אתמול (ה’), אלון מאסק, הבוס של טסלה מוטורס, את מודל 3, הדגם שעתיד להכניס את החברה לשוק הרכב ההמוני. הזמנות למכונית החלו להתקבל אתמול, ועל הדוכן אמר מאסק ש-115,000 מכוניות כבר הוזמנו. שעתיים מאוחר יותר דווחה סוכנות בלומברג על 134,000 הזמנות עם פקדון בסך 1,000 דולר לכל הזמנה.

בתצוגת וירטואל ריאליטי מרשימה ניהל מאסק את הטקס וסיפר בקצרה לקהל על השפעתה המחשמלת של טסלה על תעשיית הרכב בשנים האחרונות, החל מדגם הרודסטר ועד למודל X  ששיווקו החל בסוף השנה שעברה. הרודסטר, אמר מאסק, האיץ ביצרניות רכב אחרות, דוגמת ג’י.אמ וניסאן לייצר דגמים מתחרים, דוגמת השברולט וולט והניסאן ליף בהתאמה. “זה מראה מה מכונית חשמלית יכולה לעשות. אף אחד לא האמין שמכונית חשמלית יכולה לעשות זאת, להראות לעולם שמכונית חשמלית יכולה להיות המכונית הטובה ביותר,” אמר מאסק.

טסלה לא שחררה מפרט טכני מדויק של הדגם, אבל מאסק ציין שהוא יזנק מ-0-100 קמ”ש בפחות מ-6 שנ’ וגרסאות אחרות יהיו מהירות יותר. “בטסלה אנחנו לא עושים מכוניות איטיות,” אמר מאסק. טווח הנסיעה של המכונית יהיה 215 (כ-350 ק”מ) מייל לפי תקן ה-EPA וציין שיתכן שהנתונים יהיו טובים יותר.

מאסק אמר שכל המכוניות ירדו מפס הייצור עם חומר לאוטופיילוט ואמצעי הבטיחות יותקנו במלואם בכל כלי הרכב ולא יהיה כאופציות.

מודל 3 תוכננה להסיע חמישה נוסעים בוגרים בנוחות. כדי להשיג זאת המושב הקדמי הוזז לפנים והורחב מרווח הראש במושב האחורי ע”י שימוש בזכוכית לחלק האחורי של הגג. כל מכונית תצויד בסופרצ’רג’ר לטעינת חשמל.

[Best_Wordpress_Gallery id=”11″ gal_title=”השקת טסלה מודל 3″]

יתרונות בייצור

המודל 3 תיוצר במפעל טסלה בקליפורניה ומצברי הליתיום יון ייוצרו במפעל הגיגהפקטורי באריזונה, שלדברי מאסק יימצא במבנה השני בגודלו בעולם, אחרי מבנה של יצרנית המטוסים בואינג. במפעל ייוצרו יותר מצברי ליתיום יון מאשר בכל המפעלים האחרים בעולם ביחד, בהיקף של 15 גיגהוואט/שעה בשנה והם יהיו, לדברי מאסק, המתקדמים בעולם.

מחירה של המכונית יהיה, כצפוי, 35,000 דולר ותחילת מסירות צפויה לסוף 2017. “אני חש בנוח מאד,” אמר מאסק בהתייחסו לתחילת המסירות, לפני שהמכוניות הראשונות עלו על הבימה, חושפות מבנה קדמי מוזר, ללא גריל אלא עם מחיצה אטומה במקום הגריל שמתחתיה כונס אויר צר וארוך לרוחב המכונית. הפנסים הקדמיים אופייניים לטסלה והצורה הכללית במבט מהצד כשל מכונית האצ’בק. בתוך המכונית בחלק הקדמי ובמרכז בלט לוח מחוונים גדול ממדים בתצורת אייפאד.

“יש לנו מוצר מדהים, אני חושב שאתם תתפוצצו,” אמר מאסק במהלך החשיפה. “לא תוכלו לקנות מכונית טובה יותר, או אפילו קרובה לכך, ב-35,000 דולר. זו באמת מכונית טובה, אפילו ללא אופציות.”

שעתיים אחרי שמאסק סיים לדבר, נרשמו 134,000 הזמנות עם תשלום מקדמה בסך 1,000 דולר להזמנה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!