לפני שהודח ניסה פילדס להדיח את ג’ו הינריכס, הבוס של פורד אמריקה

  • כדי להסיט את האש מעצמו ניסה מרק פילדס להביא להדחתו של ג’ו הינריכס.
  • הינריכס, שהיה אחראי על מרבית רווחי פורד בשנים האחרונות, קודם לתפקיד חדש וזכה למענק.
  • התרגיל כשל ופילדס הודח.
ביל פורד (משמאל), מרק פילדס (מימין) וג'ו הינריכס ביניהם בימים טובים יותר (פורד)
ביל פורד (משמאל), מרק פילדס (מימין) וג’ו הינריכס ביניהם בימים טובים יותר (פורד)

אוטוניוז, 01.06.2017 – מרק פילדס, ה-CEO המודח של קבוצת פורד, רצה להדיח ימים ספורים לפני הדחתו את ג’ו הינריכס, שכיהן אז כנשיא ה-Americas, כך מדווח האוטומוטיב ניוז. פילדס, שהיה בלחץ בעקבות ביקורת של משקיעים על ביצועי מניית פורד, שירדה בכ-40% בשלוש שנות כהונתו כ-CEO ניסה להסיט את האש ממנו לעבר הינריכס באמצעות פיטוריו. על אף שעמד בראש החטיבה הרווחית ביותר של פורד, שמאז נכנס לתפקידו בסוף 2012 הניבה לפורד רווחים בסך 38 מיליארד ד’, פילדס ראה אפשרות להדיחו בגלל הביצועים החלשים יחסית של פורד צפון אמריקה ברבעון הראשון של השנה, שתרם לירידה ברווח הנקי של הקבוצה מ-2.5 מיליארד ד’ ל-1.6 מיליארד ד’.

פילדס התכוון להביא להחלטת הנהלה על הדחתו של הינריכס שבוע של ה-14 במאי, ימים אחדים אחרי אסיפת בעלי המניות השנתית שבה נמתחה עליו ביקורת קטלנית. מהדיווח לא ברור האם פילדס ניהל שיחות על הדחת הינריכס עם ויליאם פורד, יו”ר דירקטוריון הקבוצה, או עם גורמים אחרים. אולם בסופו של דבר הוא הודח מתפקידו בעוד הינריכס זכה לקידום לתפקיד חדש, נשיא פעילות גלובלית האחראי על פיתוח המוצר הגלובלי בפורד, ייצור ויחסי עבודה בין שאר המטלות. הינרכיס גם קיבל מענק בסך 5 מ’ ד’ במניות, כמו בכירים אחרים שפורד רצתה להבטיח שיישארו בקבוצה.

בתשובה לשאלות מסרה דוברות פורד שהינריכס הוא חלק חיוני מקבוצת ההנהגה של פורד, מכיר את הקבוצה מבפנים ומבחוץ, אבל הקבוצה אינה מגיבה על שמועות.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!