למעלה מ-80 מכוניות קורבט באירוע השנתי המרשים של מועדון ICC

קורבט C1
קורבט C1 שנת דגם 58′ הביאה לאירוע ניחוח היסטורי (אוטוניוז)

אוטוניוז, 25.09.0216 – למעלה מ-80 מכוניות, 84 או 85, תלוי את מי שואלים, מכוניות מדגם קורבט לכל דורותיהם, נטלו חלק בכינוס השנתי של מועדון קורבט ישראל (ICC) שנערך ביום שישי האחרון במגרש החניה של איצטדיון מנורה מבטחים בתל אביב. האירוע, שאורגן היטב ע”י המועדון בשיתוף עם מועדון ה-5, היה צבעוני ביותר בזכות מכוניות מרשימות שהגיעו למקום, מכל דורות הדגם, החל מ-C1 ועד ל-C7 הנוכחית, שיעברו עוד כ-30 שנה עד שהן יוכלו להשתתף גם באירועי מועדון ה-5.

בלטו באירוע ארבע מכוניות משני הדורות הראשונים של הדגם, ה-C1 וה-C2. שלוש היו מה-C1 שיוצר בין השנים 1953 ל-1962 אבל כולן מהתקופה המאוחרת, אחרי 1956, כאשר דפנות המכונית קיבלו את השקערורית המשולשת, הפנס הקדמי היחיד עם חיפוי הרשת בכל צד הוחלף בשני פנסים בכל צד, הסנפירים הקטנים מאחור הוחלקו ובתא המנוע הושתל לבטח הסמול בלוק, V8, עדיין עם קרבורטורים (הזרקת דלק מכנית היתה אופציה). כל השלוש נראו מתוחזקות היטב, צבועות למשעי והעניקו לאירוע את המימד ההיסטורי שלו.

אבל יתכן שחשובה מהן היתה ה-C2 קופה סטינגראיי עם חלון אחורי מפוצל (split screen) שיוצרה במשך שנה אחת בלבד, 1963. זה היה הקופה הראשון של הקורבט (הדור הראשון יוצר רק כקבריולה) ובזכות החלון המפוצל ומשך חייו הקצר הוא נכנס להיסטוריה כאחד הדגמים הנדירים של השושלת.

את מספר הצופים שהגיעו למקום לא ניתן היה לספור, אבל כ-2,000 איש שהסתובבו בין המכוניות לא תהיה הערכה מוגזמת. והם זכו לתצוגה מרשימה ומבריקה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!