ללא ידע וניסיון בבטיחות בדרכים שופטת צבאית תנהל את הרשות לבטיחות בדרכים

  • תא”ל (מיל.) רחל טבת ויזל מונתה ע”י שר התחבורה לנהל את הרשות הלאומית לבטיחות.
  • טבת ויזל שירתה בצבא במשך כ-30 שנה אולם היא חפה מכל ניסיון מקצועי במאבק בתאונות דרכים.
  • האישה הראשונה שתמלא את התפקיד.
תא"ל במילואים רחל טבת ויזל. למרות שמעולם לא עסקה בתחבורה באופן מקצועי מונתה לנהל את הרשות הלאומית לבטיחות (שלומית ליר, ויקיפדיה)
תא”ל במילואים רחל טבת ויזל. למרות שמעולם לא עסקה בתחבורה באופן מקצועי מונתה לנהל את הרשות הלאומית לבטיחות (שלומית ליר, ויקיפדיה)

אוטוניוז, 25.01.2017 – תא”ל (מיל.) רחל טבת ויזל מונתה ע”י שר התחבורה ישראל כץ למנהלת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. טבת ויזל תחליף את מרדכי בהירי דואני שמילא את התפקיד בשנתיים וחצי האחרונות.

בהודעת משרד התחבורה נמסר שויזל, שופטת צבאית לשעבר, נמצאה כמועמדת המתאימה ביותר לתפקיד מבין שני המועמדים הסופיים שהומלצו לשר ע”י ועדת איתור שמונתה ע”י מועצת המנהלים של הרשות לבטיחות.

הועדה, בראשה עמד יו”ר הרשות, אלוף (מיל.) גיורא רום, ראיינה עשרות מועמדים.

טבת ויזל היא המינוי השני של אישה לתפקיד בכיר במשרד התחבורה, אחרי שבשנה שעברה מינה כץ את קרן טרנר לתפקיד מנכ”לית המשרד. כטרנר גם טבת ויזל היא האישה הראשונה שתמלא את התפקיד הבכיר ביותר ברשות לבטיחות. “מינוי אישה לתפקיד הבכיר ביותר מבוצע במסגרת מדיניות להעצמת מעמדן של נשים ראויות ומוכשרות בשירות הציבורי ועידוד נשים נוספות למצות את כשרונן ולתרום מיכולותיהן, בתחומי התחבורה השונים,” צוטט השר כץ בהודעת דובר משרד התחבורה.

אמנם טבת ויזל, כקודמה בהירי-דואני, שבתקופת כהונתו עלה מספר ההרוגים בתאונות דרכים, חפה מכל ניסיון וידע מקצועי במאבק בתאונות דרכים, אולם לעומת זאת לרשותה ניסיון רב במשפט צבאי ובתפקידים ניהוליים במסגרת המערכת המשפטית של צה”ל.

“כמפקדת בית הדין הצבאי האחוד ביפו הובילה טבת תהליכים ארגוניים לביסוס נוהלי עבודה, התייעלות ומיכון. טבת שימשה גם כיועצת הרמטכ”ל לענייני מגדר והובילה עבודות מטה נרחבות, דוגמת מרכז סיוע לנפגעי תקיפה מינית ותהליכים הנוגעים למיון והכשרה של לוחמות,” נכתב בהודעת דובר משרד התחבורה.

גם אם הניסיון הנצבר הרב הזה, שאמנם אינו קשור ישירות בתחבורה ובמאבק בתאונות דרכים, לא יסייע לה באופן משמעותי להוביל את המאבק בתאונות דרכים בישראל בשנים הקרובות, הוא לפחות סייע לה לזכות בג’וב מתגמל, למרות שבשנים האחרונות תפקידה של הרשות קוצץ בעשרות אחוזים. ולאחרונה עמד תקציבה על כ-300 מ’ ש’ בשנה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!