לטקס ההשבעה נשיא צרפת חזר ל-DS

  • עמנואל מקרון, נשיא צרפת, עשה את מסע ההכתרה במכונית DS7 Crossback.
  • בגג המכונית נפרץ פתח מיוחד והיא נצבעה והוכנה במיוחד לאירוע במשך שבעה חודשים.
  • קדם לו בשימוש ב-DS נשיא צרפת שארל דה גול, שהרבה להשתמש בסיטרואן DS עם גג פתוח.
נשיאה החדש של צרפת עמנואל מקרון, בולט מתוך ה-DS7 Crossback במהלך נסיעה בשאנז אליזה (סיטרואן)
נשיאה החדש של צרפת עמנואל מקרון, בולט מתוך ה-DS7 Crossback במהלך נסיעה בשאנז אליזה (סיטרואן)

אוטוניוז, 16.05.2017 – עמנואל מקרון, נשיאה החדש של צרפת, הוסע בעת מסע הכתרתו ביום ראשון האחרון בשדרות האליזה במכונית מדגם DS7 Crossback, מכונית SUV שהוצגה לפני כחודשיים. בחירתו של מקרון ב-DS7 היוותה מפגן תמיכה במותג DS, מותג שקבוצת פיג’ו-סיטרואן מנסה למצב כמותג פרימיום, ובתעשיית הרכב הצרפתית. המכונית הוכנה באופן מיוחד לטקס ההכתרה, כולל פריצת חלון בגג המכונית.

“עם רגע היסטורי זה, מותג DS, שהאמביציה שלו היא לשלב ידע צרפתי וחדשנות בתעשיית הרכב, ממשיך את המסורת של להיות יצרנית המכוניות הרשמית של נשיאות צרפת,” נכתב בהודעה לעיתונות שפרסמה סיטרואן. “דגמי DS הם סמליים ויש לכך הוכחת מוצא היסטורית, אחרי שהיו בשימוש בארועים סמליים דומים ברפובליקה החמישית.”

מהנדסים וטכנאים של DS הכינו את המכונית לטקס הכתרת הנשיא במשך שבעה חודשים והיא נצבעה בצבע מיוחד Ink Blue ועיצוב הפנים בוצע על Atelier Maury – Paris, אטלייה המתמחה בדיפון פאנלים מעץ וצביעה.

המכונית לא תעבור כעת לשמש את הנשיא, אלא תוצב באולם התצוגה הגדול של DS בפאריס, DS World.

שארל דה גול בסיטרואן DS נשיאותית וללא גג מתנשא גבוה מעל למסגרת הגג
שארל דה גול בסיטרואן DS נשיאותית וללא גג מתנשא גבוה מעל למסגרת הגג

השימוש במכוניות DS אינו זר לפחות לאחד מנשיאי צרפת. אחדות מהתמונות המפורסמות ביותר של שארל דה גול, נשיא צרפת בשנים 1058-1969 בעת שהסיטרואן DS המקורית היתה המכונית האופנתית ביותר. סיטרואן הכינה עבורו גירסת נשיאותית בעלת גג פתוח שעימה הוא נראה לא פעם ברחובות, כשדמותו הגבוהה, 1.96 מ’, מתנשאת לגובה רב מעל מסגרת הגג.

כיום המותג DS הוא מותג נפרד מסיטרואן, אבל עדיין נושא את אותו שם שבצרפתית פירושו אלה (goddess). סיטרואן מנסה למצב אותו כמותג פרימיום, מהלך לא פשוט והנסיעה של מקרון במכונית בעת השבעתו לא יכולה להזיק. שיווקו המסחרי של דגם ה-DS7 Crossback צפוי להתחיל בינואר 2018.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!