יצרניות רכב חוששות מחדירת גוגל ויצרניות תוכנה

אוטוניוז 02.11.2014 – חדירתם המעמיקה של יצרניות התוכנה הגדולות לתחום הרכב מתחילה להדאיג את קבוצת הרכב הגדולות. אפל, מיקרוסופט וגוגל, שלוש ענקיות התוכנה השיקו בשנה האחרונה מערכות מתקדמות לניהול ישומים דיגיטליים, בידוריים ותקשורתיים בכלי רכב. מערכות אלה מאפשרות לחברות התוכנה האמריקניות לצבור נתונים על הנהגים והרגלי התנהגותם ולנצלם לצרכיהם. גוגל, למשל, גם מתחרה עם חברות הרכב בפיתוח מערכת נהיגה אוטונומית והיא הציגה חזון מתקדם הרבה יותר משל כל יצרנית רכב, למכונית ללא מערכות בקרת נהיגה (הגה, בלמים ועוד), אלא בעלת יכולת נהיגה אוטומטית ואוטונומית ללא מגע יד אדם.
"אנחנו מחפשים חיבור למערכות הנתונים של גוגל אבל אנחנו עדיין רוצים להיות האדונים של המכוניות שלנו," אמר יו"ר הנהלת קבוצת פולקסווגן, מרטין וינטרקורן (Martin Winterkorn), לפי דיווח של האוטומוטיב ניוז יורופ.
"טוב מאד שיצרניות הרכב דנות על המערכות שלהם לעיבוד ואיחסון נתוני מכונית להימנע מלהפוך לתלויים ב'צדדים שלישיים'," אמר דיטר זטשה (Dieter Zetsche), ה-CEO של קבוצת דיימלר ומרצדס-בנץ מכוניות פרטיות. "זה יחזק את העמדה שלנו בעבודה מול גוגל. גוגל מנסה ללוות אנשים לאורך כל היום ליצור מידע ואחר כך להשתמש במידע לרווחים כלכליים. בנקודה הזאת קיים קונפליקט עם גוגל. על זה צריך לנהל מו"מ."

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*