יונדאי תחשוף אוטובוס חשמלי, לשיווק החל מ-2018

  • [sta_anchor id=""]אוטובוס חשמלי המצויד במצבר 256 קו"ש וטווח נסיעה 290 ק"מ.
  • מיועד לשיווק בדרום קוריאה בלבד.
האוטובוס החשמלי של יונדאי Elec City, מצבר 256 קו"ש, טווח 290 ק"מ (יונדאי)
האוטובוס החשמלי של יונדאי Elec City, מצבר 256 קו"ש, טווח 290 ק"מ (יונדאי)

אוטוניוז, 17.05.2017 – יונדאי מוטורס הודיעה כי היא תחשוף החודש אוטובוס חשמלי ובמטרתה להפוך אותו לתפעולי כבר ב-2018. יונדאי מתכננת לשווק את האוטובוס, לפחות בשלב הראשון, בשוק הדרום קוריאני בלבד.

"בעבר, השקנו שתי גרסאות אוטובוס החשמלי עם אפס פליטות אבל זה לא היה מוצלח מבחינת תגובת השוק בשל היעדר תחנות טעינה," אמר דובר מטעם החברה.

בשמונה השנים האחרונות יונדאי מפתחת את ה-"Elec City". לאוטובוס מצבר 256 קו"ש וטווח נסיעה 290 ק"מ בטעינה אחת. יונדאי לא ציינה את משך טעינת המצבר, תהליך שצפוי להימשך מספר שעות. האוטובוס יוצג בתערוכת כלי רכב מסחריים שתערך ב-25-38 במאי צפונית לסיאול.

נראה שכעת יונדאי נוקטת בצעד הזה הן בגלל רגולציית למניעת זיהום מחמירה, כדי למנוע פלישה של יצרניות אוטובוסים חשמליים סיניות לתחומה ובעתיד להתחרות בתחום זה בשוק הסיני העצום.

בעבר דובר שהאוטובוס החשמלי יהיה בעל ריצפה נמוכה לשימוש עירוני. מהאיור שיונדאי ניפקה עולה שאכן הרצפה היא נמוכה, אבל האוטובוס הוא גבוהה למדי, ככל הנראה כדי לאחסן מצברים על גגו. בעבר דווח שהאוטובוס יצויד בשני מצברים ליתיום יון בתכולה של 251 קו"ש ויעשה שימוש בניקול, קובלט ומנגן כחומרים לקתודה. הסוללה עשויה להיות סוללה נטענת או סולל שאפשר להחליפה.

יונדאי שוקלת ייצור אוטובוסים עם מצבר lithium ferric המתאים למאפייני השוק הסיני. במקרה זה מצבר בתכולה 102 קו"ש יותקן על גג האוטובוס ויספק לו טווח מעל 100 ק"מ לטעינה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*