יונדאי מתכננת השקת שלושה דגמים חשמליים עד 2021

  • יונדאי הציגה קרוסאובר קונספט בהנעת תאי דלק חשמליים.
  • מתכננת פיתוח פלטפורמה יעודית לכלי רכב חשמליים.
  • ביחד עם קיה תשיק 31 גרסאות ידידותיות לסביבה עד סוף 2020.

צילומים: יונדאי

אוטוניוז, 18.08.2017 – יונדאי מוטור פרסמה אתמול (ה') את התכנית האסטרטגית החדשה של המותג לחשמול כלי רכב, כאשר הכותרת התמקדה בטכנולוגית תאי דלק חשמליים. אולם ההתייחסות למכונית חשמליות, EVs, היתה מעניינת ומשמעותית יותר. יונדאי הודיעה על כוונתה להשיק עוד שלושה דגמים חשמליים עד 2021 מסוגי כלי רכב שונים. כיום משווקת יונדאי את האיוניק החשמלי, המבוסס על אותה פלטפורמה של האיוניק הייבריד והאיוניק פלאג-אין הייבריד. אולם החברה הודיעה שבכוונתה לפתח פלטפורמה חשמלית ייעודית שתאפשר ייצור כלי רכב חשמליים מקטגוריות שונות.

בחצי הראשון של השנה הבאה, 2018, מתכננת יונדאי להשיק את הקרוסאובר הקטן קונה בגרסה חשמלית עם טווח 390 ק"מ. ב-2021 היא תשיק גרסה חשמלית של הג'נסיס ובאותה שנה מכונית חשמלית בעלת טווח ארוך, 500 ק"מ.

יונדאי הדגישה את מחויבות הקבוצה, הכוללת גם את קיה, לכלי רכב נקיים ובכוונתה להשיק 31 דגמים ידידותיים לסביבה עד 2020 כולל. הקבוצה אינה מתכוונת להזניח את אף אחד מקטגוריות ההנעה האלטרנטיבית ותפתח כלי רכב בכל הטכנולוגיות חשמלית. כחלק מהתכנית החברה תפתח כלי רכב בעלי הנעה כפולה והנעה קדמית המבוססים על מערכת התמסורת שפותחה בקבוצה, Mounted Electrical Device – TMED שפותחה כבר ב-2011.

"אנחנו מחזקים את אסטרטגיית המכונית הידידותיות לסביבה שלנו, מתרכזים במכוניות חשמליות," אמר במסיבת עתונאים בסיאול סגן נשיא יונדי לי קואנג-גוק, שצוטט ברויטרס ואמר שהטכנולוגיה היא מרכזית וריאלית.

תאי דלק חשמליים

יונדאי הציגה באירוע קרוסאובר קונספט חדש עם מערכת תאי דלק חשמליים משופרת בארבע אספקטים: יעילות המערכת שופרה מ-55.3% ל-60%; ביצועי המערכת שופרו ב-20% והספק המנוע הוגבר ל-163 כ"ס ובנוסף לכך שופרה יכולת ההנעה במזג אויר קר, כשגם עלות ייצור המערכת הוקטנה; אורך החיים של המערכת הוארך; צפיפות החומר במיכל אחסון המימן שופרה ומערכת האחסון כוללת כעת שלושה מכלים בגודל שווה במקום שני מכלים בגדלים לא שווים. יכולת אחסון המימן ביחס למשקלם של מכלי האחסון הוגדלה.

כלי הרכב החדש, שהוצג כקונספט FE בתערוכת ג'נבה האחרונה, אמור להגיע לייצור סדרתי, אולם יונדאי לא מסרה תאריך יעד. זה יהיה כלי הרכב תאי דלק חשמליים השני של יונדאי שישווק מסחרית, הפעם כשהוא מצויד בדור הרביעי של מערכת תאי הדלק החשמלית שהמותג מפתח. דגם תאי הדלק החשמליים הקודם של יונדאי היה ה-ix35 ששווק באירופה, ארה"ב ודרום קוריאה בכ-250 יחידות בשנים 2013-2015.

כותרות היום

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*