חדשות בקרדן: יוצאת משוק הרכב, יואב הורביץ עוזב

יואב הורביץ, מ-UMI וקרדן למשרד ראש הממשלה (יהודה הדרי)
יואב הורביץ, מ-UMI וקרדן למשרד ראש הממשלה (יהודה הדרי)

אוטוניוז, 23.05.2016 – משפחת עיני, הבעלים של חברת ‘המזרח’ ובעלת 50% ממניות יבואנית הרכב UMI תזכה בשליטה מלאה בחברה אחרי שהיום הודיעה קרדן ישראל על מכירת אחזקותיה ב-UMI ל’המזרח’. קרדן ישראל, באופן ישיר ועקיף, מחזיקה ב-46.1% ממניות UMI. ב-3.9% הנותרים מחזיק אביהו בן נון. UMI היא יבואנית מכוניות ג’נרל מוטורס (ארה”ב וקוריאה) לישראל, והבעלים של חברת קרדן רכב, חברת הליסינג וההשכרות תחת המותג אוויס. המזרח תשלם כ-397 מ’ ש’ לקרדן ישראל, שצופה שהעסקה תניב לה רווח של כ-100 מ’ ש’. העסקה משקפת שווי שוק של 862 מ’ ד’ ל-UMI. ‘המזרח’ תשלם 248.5 מ’ ש’ עם השלמת העיסקה ועוד תשלומים שנתיים במשך חמש שנים.

חברת המזרח ניסתה לרכוש את חלקה של קרדן ב-UMI כבר לפני שנה, ופעלה למניעת כניסת שותפים חדשים לחברה, אחרי שקרדן ישראל ניסתה להכניסם בעקבות המשבר הפיננסי אליו היא נקלעה. בשנה האחרונה החלו הליכי פשיטת רגל כנגד הבעלים של החברה, יוסף גרינפלד. מכירת המניות תסיים את פעילותה של קרדן ישראל בתחום הרכב במדינה.

מנכ”ל UMI דוד עיני, הנציג הבכיר של המשפחה, מסר שהחברה, שנוסדה ב-1993, מתכננת להרחיב את פעילותה בשנים הקרובות. UMI עתידה לעבור בשנים הקרובות למבנה משרדים חדש בלוד.

את שנת 2015 סיימה UMI ברווח של 21.8 מ’ ש’, ירידה של 52.4% בהשוואה ל-2014. ההפסד היה תוצאה של ירידה במכירות ושילובה תוצאותיה של חברת הליסינג קרדן רכב בתוצאות UMI. אחת המשימות שיעמדו בפני UMI בתקופה הקרובה תהיה סיום פרשת הבעלות על אוטו איטליה, יבואנית מותגי פרארי ומזראטי. UMI מחזיקה ב-75%.

העיסקה עדיין זקוקה לאישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים. לכשתושלם העיסקה דו”חותיה של UMI, שהתפרסמו כחלק מדו”חות קרדן ישראל, יחדלו להתפרסם.

מקרדן למשרד ראש הממשלה

במקביל הודיעה היום (ב’) קרדן לבורסה על סיום תפקידו של יואב הורביץ, המשנה למנכ”ל UMI ומנכ”ל קרדן רכב (אוויס). הורביץ, המקורב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, יעבור לכהן כראש הסגל במשרד ראש הממשלה. הורביץ אמור היה להתמנות למנכ”ל UMI בתוך כשנה, אולם מכירת המניות ע”י קרדן רכב, ביטלה למעשה את ההסכם שהתקיים בין שני בעלי המניות העיקריים ב-UMI.

 

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*