יגואר חשפה מכונית תדמית חדשה מבוססת על ה-XE

  • -XE SV Project 8 נועדה לשמר את המסורת של יגואר כמותג של מכוניות ספורט מהירות.
  • הדגם מבוסס על דגם הבסיס של המותג ה-XE ומחירו בבריטניה 150,000 ליש”ט.
  • מצויד במנוע ה-V8 עם הגדשת על ומסגול למהירות מרבית 322 קמ”ש.
יגואר XE SV Project 8, מכונית הסופר ספורט החדשה של יגואר, נועדה לשמר את תדמית ומסורת המכונית המהירה (יגואר)
יגואר XE SV Project 8, מכונית הסופר ספורט החדשה של יגואר, נועדה לשמר את תדמית ומסורת המכונית המהירה (יגואר)

אוטוניוז, 29.06.2017 – יגואר חשפה את אחת ממכוניות הכביש החזקות בהיסטוריה של החברה ה-XE SV Project 8, סדאן בעלת 4 מושבים, מבוססת על ה-XE עם מנוע V8, הגדשת על, 5.0 ל’, 600 כ”ס שמועברים לכל ארבעת הגלגלים. ככל דגם מסוג זה מטרתו העיקרית היא לייצר אפקט ‘האלו’ בייחוד כשהבסיס למכונית הסופר ספורט הזו הוא הדגם הבסיסי של החברה, ה-XE.

ה- SV Project 8ייוצר ב-300 יחידות, מחיר בבריטניה יתחיל ב-149,995 ליש”ט, אבל הוא יוצע בגירסת הגה שמאלי בלבד, כלומר מתאים למדינות שבהן מכוניות נוסעות בצד ימין של הכביש. בריטניה אינה אחת מהן.

ה-SV Project 8 ייוצר ב-SVO Technical Centre המתקן הייחודי של יגואר לייצור מכוניות בעבודת יד, שהוקם בהשקעה של 20 מ’ ליש”ט, בוורוויקשייר, בריטניה.

מהירותו המרבית של הדגם החדש היא 200 מייל/שעה (322 קמ”ש) והוא מאיץ מעמידה ל-100 קמ”ש ב-3.3 שנ’. לדגם תיבת הילוכים אוטומטית 8 מהירויות Quickshift All-Wheel Drive המסוגלת להעביר הילוכים ב-200 אלפיות השניה.

דגם הסדאן עושה שימוש בפלטפורמת האלומיניום של ה-XE, אולם מכסה המנוע והפגושים עשויים סיבי פחמן במטרה להפחית את משקל כלי הרכב. הכוח נשלח לכל ארבעת הגלגלים ודיפרנציאל אקטיבי מאחור מסייע בהעברת הכוח לגלגלים לשיפור ביצועים על מסלולי המרוצים.

ה- SV Project 8 יוצע ב-16 צבעים חיצוניים ומותקנת לו כנף אחורית מתכווננת לשני מצבים לשיפור הביצועים האווירודנימיים. מאחור מותקן לו פגוש סיבי פחמן עם מערכת ניהול זרימת אויר להפחתת הגרר ובתחתית המכונית מותקן דיפיוזר, גם הוא מסיבי פחמן, עם מערכת של 4 צינורות מפלט משתנים עשויים מטיטניום (titanium variable active exhaust tailpipes).

למרות שאין קשר ישיר ה-SV Project 8 עשויה להזכיר את ה-XK120 הדגם המיתולוגי של יגואר, שבסוף שנות ה-40′ נחשב לדגם מייצור סדרתי המהיר בעולם.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*