טראמפ מאיים להגביל יצוא מכוניות מגרמניה לארה”ב

  • בפגישה עם ראשי האיחוד האירופי תקף טראמפ כינה טראמפ את הגרמנים “רעים”.
  • ראשי האיחוד מדווחים שהאמריקנים אינם מתמצאים במדיניות סחר.
  • הגרמנים נזהרים בתגובותיהם.
דונלד טרמאפ, נשיא ארה"ב (ג'י.אמ)
דונלד טרמאפ, נשיא ארה”ב (ג’י.אמ)

אוטוניוז, 26.05.2017 – בפגישה סגורה עם ראשי האיחוד האירופי תקף נשיא ארה”ב דונלד טראמפ את תעשיית הרכב הגרמנית ותאר אותה כ”גרמנים הם רעים, רעים מאד,” חשף האתר Der Spiegel. “תראו את מיליוני המכוניות שהם מוכרים לארה”ב. נורא. אנחנו נעצור את זה.”

זו אינה הפעם הראשונה שטרמאפ מתקיף את יצוא המכוניות מגרמניה לארה”ב. אולם יצרניות הרכב הגרמניות גם מייצרות מכוניות מארה”ב. מפעלה הגדול ביותר בעולם של קבוצת ב.מ.וו נמצא בספארטנבורג, דרום קרוליינה והוא לדברי החברה היצואן הגדול ביותר נטו מארה”ב. במפעל מייצרים את דגמי ה-SUV של ב.מ.וו.

במהלך הפגישה בין טראמפ ויועציו לבין ראשי האיחוד האירופי התברר לראשי האיחוד שטרמאפ וצוותו אינם מתמצאים בנושאי סחר בינלאומי. בעוד שבין האיחוד האירופי וארה”ב גיים חוזה סחר התקף לכל 28 מדינות האיחוד, יועצו הכלכלי הבכיר של טראמפ, גארי כהן, שקיימים תעריפי מכס שונים למסחר בין ארה”ב לגרמניה וארה”ב ובלגיה.

“אם אתה הולך בשדרה החמישית, לכל אחד יש מרצדס-בנץ מול הבית שלו,” אמר טרמאפ בראיון לטבלואיד הנפוץ בגרמניה, בילד, בראיון שנערך ערב השבעתו כנשיא. טראמפ התאונן על מיעוט מכוניות שברולט בגרמניה. שברולט חיסלה את פעילותה באירופה לפני כשנתיים, אחרי שהמותג לא הצליח להתרומם ורק עשה קניבליזציה למכירות שברולט ולהפך. לפני כחודשיים הודיעה ג’י.אמ על מכירת אופל לקבוצת פיג’ו-סיטרואן ובכך היא תצא לגמרי מאירופה, למעט כנראה מכירות של הקורבט.

“עמדת גרמניה בסוגיות מאזן המסחר והעודפים ידועה”, אמר דובר הממשלה הגרמנית, גיאורג שטרייטר, לכתבים בברלין. “עודף הוא לא טוב ולא רע, זו תוצאה של היצע וביקוש.”

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!