טראביס קלאניק, הבוס של אובר, פרש מהפורום המייעץ לטראמפ

  • לחץ מצד אקטיביסטים ונהגים בעקבות הצו הנשיאותי האוסר כניסות לארה”ב גרם לקלאניק לפרוש מהפורום.
  • אילון מאסק, הבוס של טסלה, ומרי בארה, הבוסית של ג’י.אמ לקחו חלק בפגישה.
  • האם נוצר קרע בין האדמינסטרציה השמרנית לבין תעשיית ההיי-טק?
טראביס קלאניק, הבוס של אובר. נאלץ לפרוש מהפורום המייעץ לטרמאפ (צילום מסך)
טראביס קלאניק, הבוס של אובר. נאלץ לפרוש מהפורום המייעץ לטרמאפ (צילום מסך)

אוטוניוז, 04.02.2017 – אילון מאסק, הבוס של טסלה ומרי בארה, הבוסית של ג’נרל מוטורס, לקחו חלק במפגש של פורום האסטרטגיה והמדיניות המייעץ בנושאי עסקים לדונלד טראמפ, נשיא ארה”ב, ביום שישי האחרון. מהמפגש נעדר טראביס קלאניק, ה-CEO של אובר, שהודיע ביום חמישי על פרישתו מהמועצה, המורכבת מאנשי עסקים בכירים במגוון של עסקים, על רקע הצו הנשיאותי המגביל את ההגירה לארה”ב משבע מדינות בעלות רוב מוסלמי, עליו חתם טראמפ ב-27 בינואר.

אובר הביעה התנגדות לצו של טראמפ כבר יום אחד אחרי פרסומו. אובר הודיעה שהיא תספק תמיכה משפטית לנהגים שיצאו מארה”ב ומבקשים לחזור, תפצה נהגים בגין איבוד הכנסות תאיץ בממשלה להחזיר לתושבי (residents) ארה”ב את הזכות לנסוע באופן חופשי למדינות מהן הם באו ותקים קרן בסכום של שלושה מיליון דולר להגנת נהגים עם שירותי תרגום עבור רשויות ההגירה.

אולם במשך השבוע גבר הלחץ על אובר מצידן של קבוצות אקטיביסטים ונהגים, שרבים מהם הינם מהגרים ואילץ את קלאניק להודיע על פרישתו מהפורום. “הצטרפות לקבוצה אין פירושה אישור של הנשיא או האג’נדה שלו, אבל לרוע המזל זה פורש לא נכון להיות בדיוק כך,” כתב קלאניק באימייל למועסקי אובר. האימייל נחשף ע”י רויטרס. קלאניק מסר שהוא דיבר קצרות עם טראמפ ואמר לו על השפעות ההחלטה על קהילת אובר ושהוא לא יצטרף למועצה המייעצת.

פרישתו של קלאניק מהפורום המייעץ יתכן שמעידה על קרע בין וושינגטון השמרנית בעידן טראמפ לתעשיית הטכנולוגיה המרוכזת בקליפורניה. אולם שיתוף הפעולה ההולך וגובר בין תעשיית הטכנולוגיה המתקדמת לבין תעשיית הרכב המסורתית יתכן שיגרום להתפתחויות בלתי צפויות.

חברות טכנולוגיה גדולות הביעו התנגדויות, בצורה כזו או אחרת, לצו הנשיאותי, בעוד מבין יצרניות הרכב רק פורד הביעה התנגדות משמעותית בעוד טויוטה מגייסת את הדילרים שלה למאבק במס הגבול בגובה 20% שטראמפ מאיים להטיל על יבוא לארה”ב.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!