טסלה רוכשת את סולארסיטי ב-2.6 מיליארד דולר

אוטוניוז, 02.08.2016 – טסלה מוטורס הודיעה על רכישת מתקינת הפאנלים הפוטו-וולטאיים SolarCity בעיסקת מניות ששוויה 2.6 מיליארד ד’. היקף העיסקה הוא נמוך מזה שהוצע בתחילה. טסלה תשלם, במניות, 25.37 ד’ לכל מניית סולארסיטי. הסכום הראשוני שטסלה הציעה היה בין 26.50 ד’ ל-28.50 ד’.

הכוונה של מאסק היא להקים חברה שתספק את כל צרכי האנרגיה של המכונית, אותה טסלה תייצר וגם של משק הבית בו יותקנו תאים פוטו-וולטאיים ומצברי ליתיום יון לאגירת אנרגיה. סולארסיטי תמשיך לפעול כחברה בת של טסלה מוטורס, אולם מוצריה ימותגו במותג טסלה.

אילון מאסק הוא בעל המניות העיקרי הן בטסלה והן בסולארסיטי המנוהלת ע”י שניים מבני דודיו. שני הבני הדודים יאבדו אופציות למניות סולארסיטי בהיקף של 128 מ’ ד’ כ”א.

בשנה האחרונה צנחה המניה של סולארסיטי ב-57% ומודל הפעילות שלה, החכרת מערכות פוטו-וולטאיות, איבד את האטרקטיביות שלו לטובת רכישת מערכות. בחודשים האחרונים הורידה סולארסיטי את תחזית ההתקנות שלה לשנה הנוכחית עד ל-1 גיגהוואט מ-1.25 גיגהוואט בפברואר. סולארסיטי היא עדיין המתקינה הגדולה ביותר בארה”ב של תאים פוטו-וולטאיים אולם פלח השוק שלה נמצא בירידה.

טסלה מעריכה שהמיזוג של שתי החברות יתרום לחסכון של 150 מ’ ד’ כבר בשנה הראשונה. ניתן גם להניח שסולארסיטי תהנה מהמיתוג של טסלה, המזוהה הרבה יותר עם אילון מאסק מאשר סולארסיטי.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!