טסלה הודיעה על כוונתה להנפיק אג”ח ב-1.5 מיליארד דולר

  • בהכנות לייצור המוני של מודל 3 החברה שורפת מזומנים בקצב מהיר.
  • צפויה לשרוף עד סוף השנה עוד כשני מיליארד דולר.
  • פרשנים טוענים שמכירת מניות נוספות היתה עדיפה.

אוטוניוז, 08.08.2017 – טסלה פועלת מהר. אחרי שאלון מאסק, הבוס של החברה, אמר בשיחת אנליסטים בשבוע שעבר, בעקבות פרסום הדו”ח הרבעוני, שהחברה תשקול הנפקת אג”ח, החברה הודיעה אתמול (ב’) על כוונתה לגייס הון בדרך זו. האג”ח יהיו לשמונה שנים אולם תנאיו טרם נקבעו.

זו תהיה הפעם הראשונה שטסלה מגייסת הון בצורה זו, שפרשנים כינו אותה plain vanila. בסוף הרבעון האחרון היו לחברה 3 מיליארד ד’ במזומן ובניירות ערך, אולם , חובותיה לזמן קצר עמדו על 3.8 מיליארד ד’ ועד סוף השנה החברה אמורה להוציא עוד 2 מיליארד ד’ על הגברה מהירה של ייצור מודל 3. טסלה חזתה שאת החצי השני של השנה היא תסיים בתזרים תפעולי חיובי. בסוף החצי הראשון 2017 היה לחברה חוב לטווח ארוך בסך 7 מיליארד ד’.

פרשנים בארה”ב טענו שההחלטה להנפיק חוב במקום למכור מניות נוספות, היא מוזרה, בגלל מחירה הגבוה של המניה. בפעם האחרונה שטסלה מכרה מניות, בשנה שעברה, היא גייסה 1.4 מיליארד ד’ כאשר היא מכרה מניות ב-215 ד’ למניה, כמחיר המניה בשוק באותה עת. כיום מחיר המניה עומד על 355 ד’.

יתכן שהנפקת חוב תשרת מעט טוב יותר את האינטרס של מאסק, הבוס, של החברה, שלא יאלץ לרכוש מניות נוספות כדי שאחזקתו בחברה לא תדולל. מאסק מחזיק כיום בכ-22% ממניות טסלה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!