טלקאר תתחיל לייבא את הקיה אופטימה הייבריד

  • הדגם ההייברידי השני של קיה צפוי להגיע לישראל לקראת סוף השנה
  • גרסת פלאג-אין הייבריד קיימת אבל לא תיובא.
  • טלקאר בוחנת גם את יבוא הקיה סטינגר, אולם המחיר צפוי לבלום היבוא.

אוטוניוז, 17.08.2017 – טלקאר צפויה להתחיל לשווק בישראל את הקיה אופטימה הייבריד לקראת סוף השנה. באירוע תקשורת שנערך בשבוע שעבר, לרגל השקת הקיה ריו, אמר מנכ”ל טלקאר, גדי אונגר, שהאופטימה הייבריד תגיע לארץ עוד השנה וזה צפוי להתרחש לקראת תחילת נובמבר. המתחרה העיקרית של האופטימה הייבריד צפויה להיות הסונטה הייבריד ומחירה צפויה להיות בין 160,000 ש’ ל-170,000 ש’. לאופטימה יש גם גרסת פלאג-אין הייבריד אולם היא לא תיובא בשלב זה. יונדאי סונטה הייבריד היא מדגמי ההייבריד הפופולריים בישראל ובחצי הראשון של השנה נמכרו ממנה 1,273 יחידות.

האופטימה הייבריד מצוידת במנוע בעירה פנימית 2.0 ל’, שהספקו 154 כ”ס ומנוע חשמלי שהספקו 50 כ”ס. ההספק המשולב עומד על 192 כ”ס וצריכת הדלק המושלבת לפי חישובי ה-EPA עומדת על 6.8 ל’/100 ק”מ. למכונית מצבר חשמלי בקיבולת 1.76 קו”ש.

יבוא האופטימה הייבריד נמנע עד כה מאחר שהיא לא עמדה בדרישות התקן הישראלי לקבלת הקלות במסי קניה. הקלות אלה עומדות להשתנות לחומרה בתחילת 2018, לכל המאוחר.

בדבריו בשבוע שעבר הזכיר אונגר גם את האפשרות לייבא לישראל את הקיה סטינגר, מכונית GT בתצורת פאסטבק, 5 דלתות שמחירה, בישראל אמור להיות מעל ל-300,000 ש’. אולם למרות שייתכן שהדגם ייובא לצורך תקינה וגישוש בשוק, ספק אם הוא יישווק כאן מסחרית, כשם שהיונדאי ג’נסיס (כלמוביל) לא נקלטה בפלח השוק של מכוניות במחיר מעל 300,000 ש’ והיבוא המתוכנן לא יצא אל הפועל.

בתחילת 2017 טלקאר אמורה להתחיל לייבא את הקרוסאובר הקל סטוניק, התאום של היונדאי קונה.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!