טיהור באודי, ארבע חברי הנהלה הודחו, היו”ר ממשיך בתפקיד

  • ארבעה משבעת חברי הנהלת אודי, המותג הרווחי ביותר בקבוצת פולקסווגן, מוחלפים.
  • יו”ר ההנהלה רופרט שטאדלר שומר על תפקידו.
  • בעלות השליטה, משפחות פורשה ופייך, מנסות לייצב את הקבוצה בעקבות פרשיית הדיזלגייט והתפתחויות חדשות צפויות.
רופרט שטאדלר, יו”ר הנהלת אודי ב-10 השנים האחרונות. עדיין שומר על התפקיד (אודי)

אוטוניוז, 28.08.2017 – אחרי שבועות של שמועות שהודלפו לתקשורת הגרמנית ושהתגבשו בהדרגה לעובדות, הודיעה היום אודי על פרישתם של ארבעה משבעת חברי ההנהלה והחלפתם בארבעה חברי הנהלה חדשים. יו”ר הנהלת אודי, רופרט שטאדלר, שרד את השינוי, וימשיך בתפקידו. במאי השנה הוארך חוזהו של שטאלדר בחמש שנים. חברי ההנהלה החדשים יכנסו לתפקידיהם ב-1 בספטמבר.

ארבעה המוחלפים וארבעה מחליפיהם הם אלכס שטרוטבק שכיהן כחבר הנהלה לכספים, IT ואינטגריטי מאז 2007 ויוחלף ע”י אלכסנדר סייץ שכיהן בתפקידים שונים בדיימלר, פולקסווגן ו-SAIC הסינית; ד”ר דיטמר ווגנרייטר שמאז 2012 היה הממונה על לשיווק ומכירות, יוחלף ע”י בראם שוט, שעבר ממרצדס-בנץ לפולקסווגן ב-2011 ומ-2012 היה חבר הנהלת פולקסווגן מסחריות אחראי לשיווק ומכירות; תומאס זיגי, שיפרוש מניהול משאבי אנוש, תפקיד בו החזיק מאז 2010, יוחלף ע”י וונדלין גבל, שמילא תפקידים בכירים שונים בקבוצת פולקסווגן ובאודי; הוברט וואלטי שניהל ייצור ולוגיסטיקה, יוחלף בפטר קסלר, שבעבר ניהל את המפעל הראשי של אודי באינגולשטאדט ועד לאחרונה היה יו”ר הנהלת אודי הונגריה.

סיבות מורכבות

הסיבות לחילופי הגברי, שלא לומר הדחות, הן מורכבות, ונועדו הן בכדי לרענן את ההנהלה הן בעקבות פרשת הדיזלגייט ולייצר רושם של פתיחת דף חדש והן בגלל ירידה במכירות בשנה האחרונה ופגיעה ברווחי אודי, שהוא המותג הרווחי ביותר בקבוצת פולקסווגן.

אודי נחשבת כמי שעמד מאחורי פיתוח והתקנת ה-defeat device, אותה תוכנה שהתאימה את רמת הפליטות של המכונית מבחן פליטות והעבירה את המנוע לפעול במוד נקי, במנועי ה-3.0 ל’ TDI, תצורת V6. מנועים אלה היו מיעוט בקרב כ-11.5 מ’ מנועי דיזל שבהם הותקנה התוכנה, הרוב היו מנועי 4 צילנדרים EA 189, אולם מנועים אלה הותקנו במכוניות יוקרה של אודי ופורשה ומכוניות יקרות של פולקסווגן.

חסינות לשטאדלר

אולם הנהלת הקבוצה נמנעה, לעת עתה, מפגיעה בשטאדלר, הבוס של אודי, שמכהן בתפקיד כבר 10 שנים וזכה לאחרונה לחוזה של חמש שנים נוספות. הדחה של שטאדלר, שהוא גם חבר הנהלת קבוצת פולקסווגן, היתה מהווה הודאה בכך שבהנהלה הבכירה ביותר בקבוצה היתה מודעות לרמאות המתפתחת – ובכך עדיין לא מוכנות משפחות פורשה ופייך, בעלות השליטה בקבוצה, להודות.

זה אינו אומר ששטאדלר בטוח בתפקידו. במידה ובחודשים הקרובים יצטברו עדויות חדשות שיקשרו אותו באופן ברור יותר לרמאות הדיזלגייט, המשפחות בעלות השליטה, שכעת מאתרגות אותו, יסירו את האתרוג וידיחוהו.

“על ההאשמות נגד שטאדלר להיות מוכחות,” אמר אחד מבני המשפחות השולטות, שלא נחשף, ליומון הגרמני פרנקפורטר אלגמיינה צייטונג., “האם שטאדלר עדיין יהיה שם בעוד חצי שנה, אף אחד לא יכול כרגע להגיד.”

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


error: Alert: Content is protected !!